Росія нарощує обсяги резервів, збільшуючи податки на видобуток нафти. Зокрема, до 2021 року там планують накопичити близько 216,1 мільярда доларів або 12% від ВВП, що допоможе зменшити негативний вплив потенційних американських санкцій.

Зазначається, що нарощенню резервів сприяє зростання світових цін на нафту. Так, у Росії ухвалили рішення, що з все, що перевищує 40 доларів у ціні нафти за 1 барель буде спрямовуватись до резервів.

Крім цього, російський парламент ухвалив пенсійну реформу, яка підвищує пенсійний вік в країні і, таким чином, зменшує видатки держави на утримання пенсіонерів.

Раніше у Росії заявляли, що почнуть зменшувати розрахунки у доларах через побоювання запровадження санкцій США.

Крім цього, у липні 2018 року Росія поповнила свої золотовалютні резерви 26 тоннами золота.

Збільшенням своїх резервів у золоті Росія намагається мінімізувати потенційну фінансову шкоду від запровадження жорсткіших санкцій США, які, зокрема, можуть стосуватися розрахунків РФ американськими доларами.

Нагадаємо, що у липні повідомлялось, що Центробанк РФ масово продає американські боргові облігації через побоювання, що їх можуть конфіскувати через санкції США. За останні декілька місяців Росія продала близько 80% всіх американських облігацій державного боргу, якими володіла

Раніше повідомлялось, що американські сенатори запропонували запровадити санкції на операції з державними борговими цінними паперами Росії за її участь у збройних конфліктах в Україні та Сирії.

«Чинний режим санкцій не зміг стримати Росію від втручання у проміжні вибори 2018 року», — повідомив сенатор-республіканець Ліндсі Грехам. Раніше він повідомляв, що підготований ним проект нових санкцій проти Росії стане «пекельним покаранням» Росії.

Як зазначається, обмеження на операції з державним боргом Росії можуть суттєво вдарити по економіці РФ, адже близько третини всіх державних боргових цінних паперів Росії належать іноземцям.

21 липня Міністерство фінансів США заявило, що готове виключити з санкційного списку російського виробника алюмінію «Русал», бо компанія «важлива для світового ринку алюмінію».

Поділитись: