Директор державного Спецтехноекспорту Владислав Бельбас та двоє екс-працівників підприємства Павло Барбул і Денис Панасенко, підозрювані у розтраті коштів, вийшли з Лук'янівського СІЗО під заставу.

Про це «5 каналу» повідомили в прес-службі Спецтехноекспорту.

Згідно з рішенням суду, Бельбас міг вийти на свободу за 7 мільйонів гривень застави. Барбулу, який є колишнім керівником підприємства, призначили заставу в 1,9 мільйона гривень, а Панасенку, який був очільником департаменту, в 5 мільйонів гривень.

Нагадаємо, 7 березня усіх трьох Солом’янський райсуд Києва узяв під варту з правом внесення застави. Бельбаса, Барбула, Панасенка та ще двох екс-працівників Спецтехноекспорту підозрюють у причетності до розтрати 55,5 мільйона гривень коштів держпідприємства.

4 березня правоохоронці затримали 5 осіб за підозрою в розтраті коштів державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства Спецтехноекспорт, яке є дочірнім підприємством Укрспецекспорту і входить до концерну Укроборонпром.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

4 березня Порошенко підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, який разом із сином фігурує в розслідуванні.

Також 4 березня вийшло ще одне розслідування, в якому йдеться про корупційну схему під час ремонту військово-транспортних літаків Ан-26 на заводі концерну Укроборонпром. Державний Укрспецекспорт закупив через посередників запчастини з РФ за ціною, в 7 разів вищою за реальну, а учасники схеми заробили на цьому 300 тисяч доларів. До розкрадань, як з’ясували журналісти, прямо причетний звільнений заступник секретаря РНБО Олег Гладковський та керівник Укроборонпрому Павло Букін.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile