Детектив Національного антикорупційного бюро Євген Завгородній отримав підозру в справі розкрадання на Харківському бронетанковому заводі.

Про це на брифінгу повідомив Генпрокурор Юрій Луценко. За його словами, детективи НАБУ неефективно розслідували розкрадання на Харківському бронетанковому заводі.

«Учора заступник генпрокурора Анжела Стрижевська повідомила детективу НАБУ за прізвищем Завгородній, котрий розслідував справу з 2016 року», – розповів генпрокурор.

Детектив НАБУ, за словами Луценка, призначав експертизу в справі розкрадання на Харківському бронетанковому заводі, але згодом її скасував, ймовірно під тиском керівництва.

Голова Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький на брифінгу також заявив, що підозри у вчиненні злочину частиною 5 статті 191 (привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, в особливо великих розмірах або організованою групою) врученні колишньому генеральному директору Харківського бронетанкового заводу та чинному його заступнику, який також займає посаду головного інженеру.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Поділитись: