Вищий антикорупційний суд 5 травня обрав запобіжний захід одному з організаторів схеми несплати майже 50 мільйонів гривень податків у оборонній сфері. Йому призначили заставу у розмірі 5 млн 255 тисяч гривень.

Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Там наголосили, що прокурор наполягав взяти підозрюваного під варту з альтернативою внесення застави у сумі 23 млн гривень.

Суд наклав на підозрюваного також низку процесуальних обов'язків, зокрема носити електронний браслет, здати закордонні паспорти, утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним та свідками у справі, не виїжджати з Києва без дозволу правоохоронців тощо.

30 квітня Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозри 6 фігурантам справи про розкрадання у оборонній сфері.

Так, серед підозрюваних, зокрема, колишній заступник міністра оборони та фактичні керівники ТОВ «Оптимумспецдеталь» — компанії-постачальниці запчастин підприємствам державного концерну «Укроборонпром».

Слідство встановило, що ексзаступник міністра оборони та директор департаменту МОУ у змові з колишнім першим заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони у 2017 році організували закупівлю в межах державного оборонного замовлення вантажних автомобілів за цінами, які суттєво перевищували передбачені бюджетом. Виробником та постачальником цих транспортних засобів виступила компанія, за версією слідства, афільована з посадовцем РНБО. В результаті держава незаконно переплатила цій компанії 17,44 млн грн

Крім того, як повідомили у НАБУ, «Оптимумспецдеталь» поставила товарів на суму близько 165 млн грн, з яких не сплатила майже 50 млн грн податків.

Нагадаємо, журналісти з проєкту Bihus.info опублікували масштабне розслідування щодо розкрадання в оборонному комплексі України. За оцінкою розслідувачів, сума, яку заробили на схемі розкрадачі — щонайменше 250 мільйонів гривень.

Як стверджують журналісти, до схеми причетний Ігор Гладковський, син заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського. Олег Гладковський, у свою чергу, є близьким другом президента Петра Порошенка.

Журналісти-розслідувачі заявили, що восени 2018 року отримали анонімний лист із архівом листувань фігурантів схеми і за своїми даними встановили, що лист є автентичним.

За інформацією журналістів, Ігор Гладковський у 2015 році разом із друзями організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. За корупційною схемою, державні оборонні підприємства переплачували за товар у кілька разів, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво концерну «Укроборонпром» знало про шахрайські оборудки і давало на них згоду.

Другим учасником схеми, окрім Ігоря Гладковського, був його друг Віталій Жуков. Він працював в «Укроборонпромі», звідки звільнився у 2014 році, перейшовши у приватний сектор. За даними журналістів, він відповідав за «оформлення документів».

Поділитись: