Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру п’ятому ймовірному учаснику схеми з несплати податків на майже 50 млн гривень в оборонній сфері.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Повідомляється, що підозру оголосили колишньому формальному директору «Оптимумспецдеталі».

У САП нагадали, що 29 квітня 2020 року було повідомлено про підозру 4 учасникам злочинної схеми.

Згідно із розслідуванням, у 2015 році двоє фактичних керівників «Оптимумспецдеталі» розробили злочинну схему постачання комплектуючих для військової техніки до держпідприємств Укроборонпрому з ухиленням від сплати податків з таких операцій.

«До реалізації злочинної схеми особи за грошову винагороду залучили одного чоловіка, якого призначили на посаду і директора товариства, і бухгалтера, хоча жодних спеціальних знань у нього не було», — йдеться у повідомленні.

За даними САП, він виконував формальну роль директора «Оптимумспецдеталі», виконуючи всі вказівки організаторів злочину.

Його підозрюють за статтями про «ухилення від сплати податків» та «легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом».

30 квітня Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозри 6 фігурантам справи про розкрадання у оборонній сфері.

Так, серед підозрюваних, зокрема, колишній заступник міністра оборони та фактичні керівники ТОВ «Оптимумспецдеталь» — компанії-постачальниці запчастин підприємствам державного концерну «Укроборонпром».

Слідство встановило, що ексзаступник міністра оборони та директор департаменту МОУ у змові з колишнім першим заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони у 2017 році організували закупівлю в межах державного оборонного замовлення вантажних автомобілів за цінами, які суттєво перевищували передбачені бюджетом. Виробником та постачальником цих транспортних засобів виступила компанія, за версією слідства, афільована з посадовцем РНБО. В результаті держава незаконно переплатила цій компанії 17,44 млн грн

Крім того, як повідомили у НАБУ, «Оптимумспецдеталь» поставила товарів на суму близько 165 млн грн, з яких не сплатила майже 50 млн грн податків.

Нагадаємо, журналісти з проєкту Bihus.info опублікували масштабне розслідування щодо розкрадання в оборонному комплексі України. За оцінкою розслідувачів, сума, яку заробили на схемі розкрадачі — щонайменше 250 мільйонів гривень.

Як стверджують журналісти, до схеми причетний Ігор Гладковський, син заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського. Олег Гладковський, у свою чергу, є близьким другом президента Петра Порошенка.

Журналісти-розслідувачі заявили, що восени 2018 року отримали анонімний лист із архівом листувань фігурантів схеми і за своїми даними встановили, що лист є автентичним.

За інформацією журналістів, Ігор Гладковський у 2015 році разом із друзями організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. За корупційною схемою, державні оборонні підприємства переплачували за товар у кілька разів, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво концерну «Укроборонпром» знало про шахрайські оборудки і давало на них згоду.

Другим учасником схеми, окрім Ігоря Гладковського, був його друг Віталій Жуков. Він працював в «Укроборонпромі», звідки звільнився у 2014 році, перейшовши у приватний сектор. За даними журналістів, він відповідав за «оформлення документів».

Поділитись: