Війна

Розміщення миротворців на Донбасі займе місяці — МЗС

20 лютого, 2018 00:31
Війна/Розміщення миротворців на Донбасі займе місяці — МЗС
Зберегти
Вигляд
Розгортання миротворчої місії на Донбасі не може відбутися за 30 днів. Цей процес займе місяці.

Розгортання миротворчої місії на Донбасі не може відбутися за 30 днів. Цей процес займе місяці.

Про це в ефірі ICTV сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Він наголосив, що в Організації об’єднаних націй після досягнення політичної згоди на розгортання місії буде потрібно щонайменше 6-10 місяців.

«Не виключено, що навіть більше (часу – ред.). Але це не означає, що це буде відбуватися з одного моменту. Це буде відбуватися стадійно. Спочатку жорстка безпека, потім вся безпека, а потім підготовка до виборів (на Донбасі – ред.). Але класну місію розгорнути за 20-30 днів неможливо. Це займе місяці», — сказав міністр.

Також він підкреслив, що важливим у процесі розміщення миротворців є не дати Росії на певному етапі заморозити його і використати для тиску на Захід.

Раніше міністр оборони Швеції Пітер Хултквіст заявив, що його країна готова надати свої війська для миротворчої місії ООН на Донбасі, якщо на це погодяться Росія і Захід.

Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі, зазначивши, що для цього треба лише «дотиснути Росію».

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

 

Пов`язані новини