ENRU

Розміщення миротворців на Донбасі займе місяці — МЗС

Розгортання миротворчої місії на Донбасі не може відбутися за 30 днів. Цей процес займе місяці.

Про це в ефірі ICTV сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Він наголосив, що в Організації об’єднаних націй після досягнення політичної згоди на розгортання місії буде потрібно щонайменше 6-10 місяців.

«Не виключено, що навіть більше (часу – ред.). Але це не означає, що це буде відбуватися з одного моменту. Це буде відбуватися стадійно. Спочатку жорстка безпека, потім вся безпека, а потім підготовка до виборів (на Донбасі – ред.). Але класну місію розгорнути за 20-30 днів неможливо. Це займе місяці», — сказав міністр.

Також він підкреслив, що важливим у процесі розміщення миротворців є не дати Росії на певному етапі заморозити його і використати для тиску на Захід.

Раніше міністр оборони Швеції Пітер Хултквіст заявив, що його країна готова надати свої війська для миротворчої місії ООН на Донбасі, якщо на це погодяться Росія і Захід.

Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі, зазначивши, що для цього треба лише «дотиснути Росію».

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».