ENRU

Розмови про втрати держбюджету від заборони сполучення з РФ є маніпуляцією — Омелян

Міністр інфраструктури Володимир Омелян вважає, що жодних втрат бюджету від імовірної заборони сполучення із РФ не буде.

Про це Омелян повідомив на брифінгу в Києві.

«Це така ж сама маніпуляція, як і у випадку із забороною авіасполучення. Тоді експерти говорили одне, міністерство — інше. У підсумку експерти помилилися», — відповів міністр на запитання журналіста Громадського.

Раніше екс-заступник міністра інфраструктури, радник голови Укравтодору Олександр Кава заявив, що залізничні перевезення з Росією є прибутковими, завдяки чому Укрзалізниця компенсує збитки від внутрішніх перевезень.

Нагадаємо, Омелян виступає за заборону сполучення з Росією.

Водночас він зазначив, що остаточно рішення про скасування потягів між Україною та РФ мають ухвалювати РНБО та уряд. 

15 серпня 2018-го міністр транспорту Росії Євген Дітріх заявив, що  закриття залізничного сполучення між Україною та Росією принесе лише дискомфорт громадянам.

Між Україною і Росією курсують 14 потягів. Дев’ять з них українські. Два київські, два харківські, одеський, херсонський, а також з Кривого Рогу та Хмельницького. Кінцеві точки дві — Москва або Санкт-Петербург.

Авіасполучення між Україною і Росією було припинено 25 жовтня 2015 року. Умовою відновлення авіаційного сполучення між Україною та РФ Мінінфраструктури назвало припинення російськими компаніями польотів у Крим та сплати всіх штрафних санкцій за незаконні польоти.

Улітку 2017-го російське видання «Коммерсант» повідомило, що Україна скасовує потяги в РФ. Однак, в Укрзалізниці тоді спростували цю інформацію.