УКРАЇНА

За рахунок перевезень з РФ Укрзалізниця компенсує збитки від внутрішніх перевезень — екс-чиновник Мінінфраструктури

22 серпня, 2018 02:13
УКРАЇНА/За рахунок перевезень з РФ Укрзалізниця компенсує збитки від внутрішніх перевезень — екс-чиновник Мінінфраструктури
Зберегти
Вигляд
Екс-заступник міністра інфраструктури, радник голови Укравтодору Олександр Кава заявив, що залізничні перевезення з Росією є прибутковими, завдяки чому Укрзалізниця компенсує збитки від внутрішніх перевезень.

Екс-заступник міністра інфраструктури, радник голови Укравтодору Олександр Кава заявив, що залізничні перевезення з Росією є прибутковими, завдяки чому Укрзалізниця компенсує збитки від внутрішніх перевезень.

Про це він повідомив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Приміром, відстань від Києва до Москви — 857 кілометрів, відстань від Києва до Ужгорода — 837 кілометрів. Тобто відстані співмірні. При цьому вартість квитка в купейному вагоні від Києва до Ужгорода — від 220 до 360 гривень, від Києва до Москви — 3300-3600 гривень», — пояснив Кава.

Він зазначив, що на внутрішніх рейсах УЗ не може встановлювати тарифи, бо це робить уряд.

Також Кава наголосив, що компенсувати втрати від припинення сполучення з Росією за рахунок західного напрямку не вийде.

«В Європу ці поїзди не можуть ходити, бо в Україні не тільки інша ширина колії, а й інші габарити вагонів. Ті вагони, які рухаються в напрямку вже глибинної Польщі, чи в Будапешт, чи у Відень, є вагони типу РІЦ, вони іншого габариту, і таких вагонів в Укрзалізниці дуже мало. Вони на Росію не їздять», — пояснив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Москви — на ведмедях: до чого може призвести заборона транспортного сполучення з Росією

Раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що Укрзалізниця не зазнає збитків через припинення сполучення з РФ.

У коментарі Громадському Володимир Омелян повідомив, що  рішення про скасування потягів між Україною та РФ остаточно має ухвалювати РНБО та Уряд. 

15 серпня 2018-го міністр транспорту Росії Євген Дітріх заявив, що  закриття залізничного сполучення між Україною та Росією  принесе лише дискомфорт громадянам.

Між Україною і Росією курсують 14 потягів. Дев’ять з них українські. Два київські, два харківські, одеський, херсонський, а також з Кривого Рогу та Хмельницького. Кінцеві точки дві — Москва або Санкт-Петербург.

Авіасполучення між Україною і Росією було припинено 25 жовтня 2015 року. Умовою відновлення авіаційного сполучення між Україною та РФ Мінінфраструктури назвало припинення російськими компаніями польотів у Крим та сплати всіх штрафних санкцій за незаконні польоти.

Більше про:
# Укрзалізниця
Пов`язані новини