Українського політв'язня, режисера Олег Сенцов та російського головреда видання «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського не планують передавати у межах обміну ув'язненими між Росією і Україною.

Про це пише «Коммерсантъ» із посиланням на інформовані джерела.

За даними газети, Сенцова не включили до списку на обмін, а Вишинський сам відмовився брати участь в обміні, оскільки хоче добиватися свого виправдання і звільнення в судах України.

Водночас «Коммерсантъ» пише, що до списків можуть потрапити всі українські моряки, захоплені у Керченській протоці в листопаді 2018 року. Поки що невідомо, як юридично буде оформлена передача моряків, оскільки стосовно них не було рішення суду.

Зазначимо, що останніми днями активно обговорюється тема можливого обміну ув'язнених між Україною та Росією.

Так, напередодні РБК з посиланням на джерела повідомляло, що Росія та Україна домовились обміняти ув’язнених з обох сторін за формулою «33 на 33».

21 серпня російське агентство «Интерфакс» з посиланням на власні джерела повідомило, що п'ятьох українських політв'язнів перевезли в Москву і готуються видати Україні. Також російське «видання КоммерсантЪ» 21 серпня повідомило, що українських моряків готують до обміну. Своєю чергою Україна може передати РФ головреда «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського

У московському СІЗО «Лефортово» підтвердили, що до них перевели п'ятьох українських політв'язнів — Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та Романа Сущенка.

Раніше у «Лефортово» прийняли передачі для політв’язнів Романа Сущенка, Євгена Панова і Олексія Сизоновича. Також у СІЗО прийняли передачу для українських політв’язнів Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба та Миколи Карпюка. Усіх їх досі утримували в різних колоніях Росії.

Поділитись: