Уляна Супрун оприлюднила пояснення юристів щодо того, що саме вона не може робити в міністерстві після тимчасового відсторонення з посади виконувачки обов'язків міністра охорони здоров'я за позовом депутата «Радикальної партії Олега Ляшка» Ігоря Мосійчука.

Відтак відсторонена очільниця міністерства не може:

  • подавати до Кабміну законопроекти, розроблені центральними органами влади;
  • видавати обов'язкові накази та доручення для центральних органів влади, робота яких координується міністром охорони здоров'я;
  • представляти МОЗ у правових відносинах з іншими держорганами, установами, організаціями в Україні та за її межами;
  • ухвалювати рішення щодо розподілу бюджетних коштів, якими розпоряджається МОЗ;
  • давати обов'язкові доручення держслужбовцям і працівникам МОЗ;
  • підписувати накази МОЗ та інші документи, розроблені МОЗ.

Супрун додала, що, зокрема, не може підписати накази щодо розмитнення та розподілу ліків або ж направлення людей на лікування за кордоном.

Раніше в МОЗ зазначили, що судова заборона на виконання обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляні Супрун блокує доставку ліків на суму понад 633 мільйони гривень у медичні заклади.

Нагадаємо, 5 лютого окружний адміністративний суд Києва заборонив очільниці Міністерства охорони здоров'я Уляні Супрун виконувати обов'язки міністерки охорони здоров'я до кінцевого рішення суду за позовом депутата «Радикальної партії Олега Ляшка» Ігоря Мосійчука про некомпетентність Супрун на посаді.

Уряд вже подав клопотання про оскарження рішення щодо відсторонення Супрун з посту в.о. міністерки охорони здоров'я. Окружний адміністративний суд розгляне його 11 лютого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЧи є за що звільняти Уляну Супрун?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Система зміниться за два — три роки, тоді й відпочинемо» — інтерв'ю з очільницею Мінохорони здоров'я.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile