Судова заборона на виконання обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляні Супрун блокує доставку ліків на суму понад 633 мільйони гривень у медичні заклади. У МОЗ зазначають, їх можуть відправити лише за підписом Супрун.

Право підпису наказів на розподіл ліків у регіони має лише Уляна Супрун, вказують у МОЗ. Рішення Окружного адміністративного суду Києва від 5 лютого забороняє їй ставити свій підпис на документах.

«Без виконувачки обов'язків міністра робота з постачання та розвезення ліків заблокована», — зазначили в МОЗ.

МОЗ вказує, що на складах державних підприємств «Укрвакцина» та «Укрмедпостач» готують до розвезення препарати за 33 програмами. Зокрема, вакцини проти кору, паротиту, краснухи, поліомієліту.

«В умовах спалаху кору, який зараз є в Україні, будь-які затримки з поставкою вакцин у регіони неприпустимі», — зазначають у міністерстві.

Також на складах знаходяться ліки з людей з іншими хворобами (діабетом, гепатитом, тощо), доступ до них у МОЗ називають «питанням життя і смерті». А найближчим часом очікують на поставку дороговартісних ліків проти ВІЛ/СНІДу, онкології, гепатиту та інших захворювань.

Через рішення суду під питанням також початок закупівельного процесу за бюджетні кошти, передбачені на 2019 рік. У лютому міністерство планувало підписувати перші угоди на закупівлю ліків з міжнародними організаціями. Їх також може підписати лише Супрун.

«Якщо процес укладання договорів із закупівельниками буде зірвано, є серйозний ризик, що тисячі людей залишаться без необхідного лікування, а довіра до державних закупівель, відроджена завдяки ефективності закупівель через міжнародні організації, буде втрачена», — додали в МОЗ.

Також представник Кабміну у Верховній Раді Вадим Денисенко сказав, що не знає чи справді і МОЗ право підписує має лише Супрун.

 «Я не знаю. Але я думаю, якщо справді така ситуація, то буде окреме рішення кабміну. Оскільки кабмін має право покладати обов’язки на когось іншого та давати право підпису. Я думаю, якщо і справді така ситуація, то не буде зволікання», — сказав представник Кабміну у Верховній Раді Вадим Денисенко в ефірі «Нині Вже» на Громадському. 

Нагадаємо, 5 лютого окружний адміністративний суд Києва заборонив очільниці Міністерства охорони здоров'я Уляні Супрун виконувати обов'язки міністерки охорони здоров'я до кінцевого рішення суду за позовом депутата «Радикальної партії Олега Ляшка» Ігоря Мосійчука про некомпетентність Супрун на посаді. У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що отримали інформацію про ухвалу позову зі ЗМІ й вже консультуються з юристами.

Уряд оскаржуватиме рішення щодо відсторонення Супрун з посту в.о. міністерки охорони здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЧи є за що звільняти Уляну Супрун?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Система зміниться за два — три роки, тоді й відпочинемо» — інтерв'ю з очільницею Мінохорони здоров'я.

Поділитись: