Вакцина від коронавірусу AstraZeneca не надто ефективна проти «південноафриканського» штаму COVID-19
Компанія AstraZeneca заявила, що її вакцина від коронавірусу забезпечує лише обмежений захист від захворювань, викликаних «південноафриканським» варіантом COVID—19, що протікають в легкій формі.
Заяву прессекретаря компанії цитує BBC.
AstraZeneca ще не змогли належним чином встановити, чи зможе щеплення їхньою вакциною запобігти важким захворюванням та госпіталізації внаслідок інфікування «південноафриканським» штамом коронавірусу, оскільки в дослідженні препарату брали участь переважно молоді здорові люди.
У компанії зазначили, що почали адаптовувати вакцину проти цього варіанту коронавірусу. Там розраховують, що новий препарат буде готовий до осені.
Водночас 6 лютого AstraZeneca заявляла, що їхня вакцина забезпечила хороший захист від штаму, який зараз домінує у Великій Британії.
Оновлено: Міністр охорони здоров'я Південно-Африканської Республіки Цвелі Мхізе заявив, що у країні зупиняють впровадження вакцини від AstraZeneca після «невтішних» результатів дослідження. Уряд зачекає на висновки експертів щодо того, що робити з вакцинами. За його словами, найближчими тижнями ПАР зможе вакцинувати громадян препаратами від Johnson & Johnson та Pfizer.
Більше про цю вакцину
Британська вакцина має назву AstraZeneca. Вона використовує вірусний вектор, створений на основі послабленого вірусу, що викликає застуду в шимпанзе, і містить генетичний матеріал коронавірусу. Після вакцинації формується спеціальний шипоподібний білок, який допомагає імунній системі розпізнавати коронавірус, якщо той потрапляє в організм людини.
Вакцину AstraZeneca почали випробовувати на людях наприкінці квітня 2020 року. У липні Оксфордський університет повідомив про успішне завершення другого етапу клінічних випробувань за участі 1 077 людей, що довело дієвість і безпечність вакцини.
Першими препарат AstraZeneca схвалили у Великій Британії. Крім того, вакцина стала третьою, яку дозволили для використання в Європейському Союзі.
5 лютого стало відомо, що Україна отримала підтвердження на постачання 12 мільйонів доз вакцин від COVID-19, зокрема й AstraZeneca.
- Поділитися: