Світ

Розслідування втручання Росії у вибори США слід завершити — віце-президент США Пенс

11 травня, 2018 10:44
Світ/Розслідування втручання Росії у вибори США слід завершити — віце-президент США Пенс
Зберегти
Вигляд
Розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо втручання Росії у президентські вибори у США в 2016 році необхідно завершити.

Розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо втручання Росії у президентські вибори у США в 2016 році необхідно завершити.

Про це заявив віце-президент США Майк Пенс в інтерв’ю телеканалу NBC.

Таким чином, віце-президент Пенс вперше публічно підтримав заклики Трампа, який наполягає на завершенні розслідування ФБР.

Він наголосив, що це відповідатиме інтересам країни. 

«Я б закликав спеціального прокурора і його команду завершити свою роботу», — зазначив Пенс.

Він пояснив, що за майже рік з початку розслідування адміністрація надала понад мільйон документів і повною мірою співпрацювала зі слідством.

Відповідаючи на питання, чи не є додатковою причиною для продовження розслідування той факт, що адвокат Трампа отримав мільйони доларів від компанії, пов'язаної з РФ, Пенс відповів, що це «приватна справа», і він не обізнаний в деталях.

1 травня спецпрокурор Мюллер направив Трампу список із 40 питань про втручання РФ у вибори США, його зв’язки з Росією. Зокрема, питання стосуються колишнього директора ФБР Джеймса Комі, колишнього керівника передвиборної кампанії Трампа Пола Манафорта та колишнього радника з питань національної безпеки Майкла Флінна.

У відповідь Трамп назвав питання «ганебними», а розслідування «вигаданим і фальшивим».

Згодом спецпрокурор США пригрозив Трампу повісткою, якщо той проігнорує питання про зв'язки з Росією.

Нагадаємо, Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату.

3 квітня у США взяли під варту першого підозрюваного у справі втручання Росії у вибори.

Також стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

У лютому 2018 США вперше висунули звинувачення 13 громадянам Росії щодо втручання у вибори президента США. Серед обвинувачених — бізнесмен Євген Пригожин, наближений до президента Росії Володимира Путіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.

Пов`язані новини