Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, який разом з сином фігурує в розслідуванні Bihus.Info, не прийшли на засідання комітету Ради з питань запобігання і протидії корупції 27 лютого.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із засідання комітету, на якому розглядають питання корупції в концерні Укроборонпром, про що йдеться у розслідуванні проекту Bihus.Info.

Як Холодницького, так і Гладковського запрошував сам комітет. Холодницький надіслав листа, у якому повідомив, що не прийде.

На засіданні присутні представники Держбюро розслідувань, Укроборонпрому, державної фіскальної служби, СБУ та власне Денис Бігус — керівник проекту «Наші гроші».

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав.

На розслідування також відреагували з боку державного концерну Укроборонпром, назвавши його маніпулятивним.

В НАБУ заявили, що відомство проаналізує ці факти та дасть їм оцінку. Також бюро зазначило, що згадані в розслідуванні підприємства вже є об'єктами розслідувань НАБУ, які нині тривають.

Нагадаємо також, що спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала Національну поліцію та Генпрокуратуру негайно розпочати розслідування фактів стеження за журналістами-розслідувачами програм «Схеми» та Bihus.info.

Поділитись: