Генеральний прокурор Руслан Рябошапка вважає, що справи Майдану досі до кінця не розслідувані через неефективність слідчих. Очільник ГПУ запевнив, що ці справи не будуть «поховані».

Про це він сказав у інтерв’ю Kyiv Post.

Рябошапка зазначив, що до того, як він прийшов на посаду, прокуратура розслідувала справи Майдану протягом п'яти років, але не показала результатів.

«Вони були зацікавлені в розслідуванні цих справ якомога довше, щоб захистити свою кар’єру. Ми витратили 170 мільйонів гривень лише на заробітну плату прокурорів у цих справах», — сказав Рябошапка і додав, що прокурори хотіли ще 20-25 років розслідувати ці справи.

Генпрокурор запевнив, що «не збирається поховати всі ці справи», а нерозкриття злочинів вбивств на Майдані лише демонструє неефективність прокурорів або неправильно розставлені ними пріоритети.

Очільник відомства також зазначив, що його особливо непокоять нерозкриті вбивства понад 100 демонстрантів під час так званої кульмінації 100-денної Революції Євромайдану.

«Вбивства — найважливіші випадки. Мені шкода, що ми навіть не досягли середнього рівня тих, хто пов'язаний з цими вбивствами… Дуже багато підозрюваних з міліції та поліції, деякі люди, пов'язані з Майданом, деякі підозрювані — заступники міністрів чи міністри. Але ми до них не дійшли. Багато з них за кордоном», — додав Рябошапка.

Зазначимо, що адвокатська дорадча група, яка представляє інтереси Героїв Небесної сотні, вимагає від президента Володимира Зеленського скликати позачергову сесію Верховної Ради, щоб депутати проголосували за поправку до законопроєкту щодо передачі справ Майдану. Голова колегії Євгенія Закревська зазначила, що Рада «забила» на шанс врятувати слідство у Справах Майдану, оскільки не встигла розглянути відповідну правку до законопроєкту №2116. 

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

4 листопада глава Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що розслідування справ Майдану тимчасово зупиняться, бо у відомстві не вистачає слідчих.

Поділитись: