Адвокатська дорадча група, яка представляє інтереси Героїв Небесної сотні, вимагає від президента Володимира Зеленського скликати позачергову сесію Верховної Ради, щоб депутати проголосували за поправку до законопроєкту щодо передачі справ Майдану.

Про це йдеться в заяві Адвокатської дорадчої групи.

«Вимагаємо (від президента — ред.) не передавати провадження у справах Майдану до ДБР до прийняття поправки, створення управління щодо Майдану у ДБР і переведення туди слідчих з ГПУ», — йдеться у заяві.

Голова колегії Євгенія Закревська зазначила, що Рада «забила» на шанс врятувати слідство у справах Майдану, оскільки не встигла розглянути відповідну правку до законопроєкту №2116. Вона б дозволила частині слідчих ГПУ щодо справ Майдану перейти до ДБР і продовжити розслідування.

«О 15-00, проголосувавши частину поправок, подумали (депутати — ред.), що все, час вийшов. Тепер «різне» і свобода. Питання зависло до 3 грудня. А часу — до 20.11», — написала Закревська.

За її словами, справи Майдану не можна передавати до Державного бюро розслідувань, допоки депутати не проголосують за відповідну поправку, і слідчих з ГПУ переведуть до ДБР.

Раніше в етері програми «Нині вже» на hromadske Євгенія Закревська повідомляла, що 20 листопада Генпрокуратура втрачає функції слідства, тому справи Майдану розслідувати далі має Держбюро розслідувань, але там немає відповідного підрозділу. Якщо не внести зміни до закону про ДБР, справи Майдану можуть взагалі ніколи не довести до кінця.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

4 листопада глава Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що розслідування справ Майдану тимчасово зупиняться, бо у відомстві не вистачає слідчих.

Поділитись: