Обвинуваченого в розстрілах 51 людини в мечетях новозеландського міста Крайчестер Брентона Тарранта звинуватили в тероризмі.

Про це повідомляє BBC з посиланням на поліцію.

У заяві правоохоронців вказано, що Бреттон звинувачений «в участі в терористичному акті».

Йому вже оголосили звинувачення у вбивстві 40 людей.

Таррант має з'явитися до суду в червні.

Нагадаємо:

  • 15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь, загинули 49 людей. Зранку 17 березня поліція знайшла ще одне тіло після розстрілу, кількість загиблих зросла з 49 до 50.
  • Один з нападників — 28-річний автралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.
  • За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Додамо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».
  • Після теракту поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку. Правоохоронці заявили, що затримані не були у «списку нагляду» як Нової Зеландії, так і Австралії.
  • Соціальна мережа Facebook змінила правила трансляцій за два місяці після розстрілів людей у двох мечетях новозеландського міста Крайчестер.
Поділитись: