Головне управління розвідки Міноборони України заперечила заяви КДБ Білорусі щодо причетності затриманого українського журналіста Павла Шаройка до «створення агентурної мережі» та «шпигунстві».

Головне управління розвідки Міноборони України заперечило заяви КДБ Білорусі щодо причетності затриманого українського журналіста Павла Шаройка до «створення агентурної мережі» та «шпигунства».

Про це йдеться в офіційній заяві прес-служби ГУР Міноборони України.

Зазначається, що Шаройко дійсно проходив службу в українській розвідці на посаді начальника прес-служби. Однак у 2009 році він був звільнений з військової служби за станом здоров’я.

Після звільнення, за інформаією ГУР, Шаройко працював за раніше набутою спеціальністю – журналістом українських медіа, у тому числі кореспондентом на території Білорусі.

17 листопада очільник НСТУ Зураб Аласанія повідомив про затримання  кореспондента «UA: Українське Радіо» Павла  Шаройка у Білорусі за підозрою у «шпигунстві». Згодом виявилося, що Шаройка затримали ще 25 жовтня. 

Україна направила ноту Білорусі через затримання журналіста. Також затриманого у Білорусі журналіста Шаройка відвідав консул.

20 листопада у КДБ Білорусі заявили, що затримали українського журналіста Павла Шаройка через нібито шпигунство. У країні також заявили, що Шаройко нібито визнав, що є співробітником військової розвідки під прикриттям та має військове звання полковника.

Також радник посольства України у Мінську Ігор Скворцов був оголошений персоною нон грата у Білорусі через справу Шаройка.

ЧИТАЙТЕ: Посол України в Мінську: Не вірю, що Шаройко міг завдати шкоди Білорусі.

Поділитись: