Російська православна церква 3 листопада припинить євхаристичне спілкування з главою Елладської (Грецької) церкви через визнання Православної церкви України.

Про це повідомив речник РПЦ митрополит Ілларіон в ефірі російського телебачення, передає «Интерфакс».

Він заявив, що РПЦ попереджувала архієпископа Афінського та всієї Еллади Ієроніма II, що в разі визнання «українського розколу» його ім’я викреслять з диптихів.

«Це означає, що коли патріарх (РПЦ Кирило — ред.) буде проводити богослужіння, він не буде згадувати Афінського архієпископа, як він вже не згадує Константинопольського патріарха. Я думаю, що в найближчу неділю, коли патріарх буде служити, цього поминання вже не буде. Це означає, що ми припиняємо євхаристичне спілкування з Афінським архієпископом», — сказав Ілларіон.

Водночас це не означає, що РПЦ припинить спілкування з усією Грецькою церквою.

«Ми зберігатимемо спілкування з усіма архієреями, які не визнають український розкол, а такі в Елладській церкві є», — сказав речник РПЦ.

Нагадаємо, 29 жовтня Елладська церква надіслала офіційний лист про визнання Православної церкви України.

12 жовтня Православна церква Греції визнала канонічність Православної церкви України на чолі з митрополитом Епіфанієм.

19 жовтня Елладська церква офіційно почала євхаристійне спілкування з ПЦУ.

  • 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
  • 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.
  • 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Таким чином, процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно була завершена.
  • 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Поділитись: