Російська православна церква продовжить звертатися до міжнародних правозахисних організацій з проханням «повпливати» на ситуацію з Українською православною церквою Московсього патріархату в Україні.

Голова синодального відділу Московського патріархату Володимир Легойда зазначив, що «те, що сталося в Україні, не сприяє ні громадянському миру, ні вирішення релігійної ситуації».

«Важливо розуміти: те, що сталося 15 грудня (створення автокефальної православної церкви та обрання предстоятеля — ред.) та станеться 6 січня (планове вручення томосу від Вселенського патріарха предстоятелю Православної церкви України Епіфанію — ред.) відкине українське суспільство ще далі від світу, від вирішення релігійного питання», — сказав Легойда.

Зазначимо, що Російська православна церква не вперше коментує релігійну ситуацію в Україні. Раніше глава Російської православної церкви патріарх Кирил написав послання канцлерці Німеччини Ангелі Меркель, Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу, Папі Римському Франциску та ще кільком особам про тиск української влади на православну церкву Московського патріархату та втручання держави у церковне життя.

20 грудня Верховна Рада ухвалила законопроект, яким зобов'язала Українську православну церкву Московського патріархату вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви. На що в Українській Православній Церкві Московського патріархату заявили, що вважають антиконституційним цей закон. Вони мають намір захищати свої права усіма законними способами, зокрема закликали президента України застосувати до цього закону право вето.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись: