В Українській Православній Церкві Московського патріархату заявили, що вважають антиконституційним закон, який зобов’язує їх змінити назву із вказівкою на приналежність до Російської православної церкви, та мають намір захищати свої права усіма законними способами. В установі закликали президента України застосувати до цього закону право вето. Про це йдеться у заяві юридичного відділу УПЦ МП.

«Ухвалений законопроект порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України, що належать до Української Православної Церкви (Московського патріархату — ред.), а також не відповідає Конституції України, Загальній декларації прав людини та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», — зазначили у заяві.

У заяві також наголошують, що Україна є світською державою, що унеможливлює встановлення якихось переваг або обмежень для тих чи інших релігійних об’єднань на законодавчому рівні. 

«Примушування Української Православної Церкви до зміни свого найменування є нічим іншим, як втручанням у її діяльність, що може призвести до непередбачуваних наслідків у суспільстві», — додали в МП.

Там також заявили, що новоутворена Православна церква України хоче забрати собі назву «Українська Православна Церква», хоча про це й не йдеться в ухваленому законопроекті. 

Крім цього у заяві зауважили, що УПЦ МП є «церквою українського народу, що заснована Собором УПЦ та зареєстрована відповідно до українського законодавства, а її центр знаходиться у місті Києві».

Нагадаємо, Рада зобов'язала УПЦ МП вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви.

Після ухвалення закону у залі парламенту побилися депутати.

Напередодні прихожани УПЦ МП під Радою влаштували акцію проти перейменування церкви на РПЦ.

Раніше речник Української православної церкви Московського патріархату архієпископ Климент заявив про неможливість перейменування церкви на Російську православну.

Натомість предстоятель саморозпущеної Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявляв, що після надання Томосу Українській православній церкві частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

Російська православна церква (РПЦ) назвала «канонічно нікчемним» Об’єднавчий собор у Києві.

Поділитись: