Московський патріарх Кирило після зустрічі із Константинопольським патріархом Варфоломієм I, Стамбул, Туреччина, 31 серпня 2018 року
Фото:

ОЛЕКСАНДР ПОПЕНКО/ГРОМАДСЬКЕ

Глава Російської православної церкви патріарх Кирил написав послання канцлерці Німеччини Ангелі Меркель, Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу, Папі Римському Франциску та ще кільком особам про тиск української влади на православну церкву Московського патріархату та втручання держави у церковне життя.

«Останнім часом втручання керівників світської української держави в церковні справи набуло характеру грубого тиску на єпископат і кліриків Української православної церкви. Що дозволяє говорити про початок повномасштабних гонінь», — написав патріарх Кирил.

Причиною тиску він назвав відмову церкви брати участь у Об'єднавчому соборі.

Також Кирил згадав за Києво-Печерську та Почаївську лаври, обшуки СБУ, виклики на допити та президента Порошенко.

«Вороже ставлення до церкви не приховує і сам президент України Петро Порошенко, який публічно пригрозив вигнанням з країни тих українців, які не бажають приєднатися до створюваної державної автокефальної церкви», — вказав Кирил.

Він пропросив державних та духовних лідерів захистити єпископат, духовенство та вірян Української православної церкви Московсього патріархату.

«Ми не знаємо, якими будуть наступні кроки влади України, на які ще порушення базових і невід'ємних прав людини та громадянина вони можуть наважитися для досягнення поставленої задачі в час, який залишився до президентських виборів», — додав Кирил.

56 архієреїв Української православної церкви Московського патріархату відправили до Стамбулу отримані листи-запрошення для участі в Об’єднавчому соборі. До цього всі інші архієреї відмовились від запрошень.

8 грудня стало відомо, що глава УПЦ МП Онуфрій повернув запрошення на Об’єднавчий соборВселенському патріарху. Раніше  УПЦ МП заборонила своєму духовенству брати участь в Об'єднавчому соборі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Батогом чи пряником: як Московський патріархат долучають до нової автокефальної церкви

Нагадаємо, Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чи готова Софія Київська стати головним храмом нової української церкви?

29 листопада Синод Вселенського патріархату підготував статут (конституцію) майбутньої Української церкви, але не назвав дату проведення об’єднавчого собору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: