На підпис президенту Петру Порошенку віддали законопроект №6232, яким були внесені зміни до Кримінального кодексу. Поправка 176 чітко визначає, що Генеральна прокуратура має закінчити всі розпочаті нею справи проти корупціонерів часів Януковича і тільки потім передавати справи топ-посадовців до Національного антикорупційного бюро.

Однак, у фінальному варіанті тексту закону, надісланому Адміністрацією Президента України до Кабінету Міністрів України, відповідна правка відсутня.

Про це повідомила авторка змін до закону, депутатка від «Самопомочі» Олена Сотник, а також експерти Реанімаційного пакету реформ. Раніше на цьому наголосив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. 

«Це може свідчити лише про свідоме фальшування змін до Кримінального процесуального кодексу на одному із етапів», — заявили у Реанімаційному пакеті реформ.

«В Україні вперше в історії намагаються сфальсифікувати проголосований Верховною Радою закон. Ми стаємо свідками того, як демократична держава з верховенством права може перетворитися на диктатуру, а парламент стати маріонеткою Адміністрації Президента для ухвалення необхідних рішень», — зазначила Сотник.

Правка була врахована профільним комітетом без змін. Законопроект було ухвалено в редакції комітету, отже і ця поправка мала бути включена до остаточного тексту, який підписав Голова Верховної Ради та який направили на підпис Президенту України.

«Як автор правки, я вже піднімала це питання з трибуни Верховної Ради. Але не отримала жодної реакції ані з боку Спікера парламенту, ані з боку Адміністрації Президента», — заявила Сотник.  

Співрозмовник Громадського в АП, причетний до підготовки судової реформи, не зміг прокоментувати інформацію щодо «зниклої» поправки. Водночас в адміністрації обіцяють: усе проясниться з публікацією фінального тексту закону, який президент повинен підписати до кінця тижня.

Тим часом, генеральний прокурор Юрій Луценко вже заявив про передачу справ екс-президента Януковича до НАБУ. За його словами, передача кримінальних проваджень з ГПУ до НАБУ може пригальмувати слідство на півроку.

«Експерти Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ вимагають зупинити чергову спробу заблокувати діяльність Національного антикорупційного бюро через фальшування прийнятих змін до Кримінального процесуального кодексу. Також закликаємо Голову Верховної Ради України Андрія Парубія опублікувати текст процесуальних кодексів, переданий ним на підпис Президенту України, та зняти всі підозри у тяжкому злочині підробки тексту закону, а також провести внутрішнє розслідування і притягти винних до відповідальності», — заявили в РПР.

З 20 листопада 2017 року прокуратура втратила право починати розслідування проти високопоставлених чиновників, суддів та правоохоронців, а також реєструвати нові.

ЧИТАЙТЕ: Генеральна передача справ: хто розслідуватиме злочини високопосадовців.

Тепер виключно слідчі Державного бюро розслідувань будуть опікуватися розслідуванням злочинів, вчинених службовими особами НАБУ, прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (крім випадків, коли досудове розслідування цих злочинів віднесено до підслідності детективів підрозділу внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України), а також військових злочинів, які вчинені топ-чиновниками, суддями, працівниками правоохоронних органів (крім випадків, коли ці злочини віднесено до підслідності детективів Національного антикорупційного бюро України).

Однак, тільки 16 листопада конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Ним став Роман Труба.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile