Румунія готова «використати всю військову міць» для захисту своєї території — генерал

Румунія готова залежно від рівня загрози використовувати «всю військову міць» для захисту країни на тлі падіння російських безпілотників на румунській території.
Про це сказав заступник начальника Генштабу оборони Румунії генерал-лейтенант Георгіца Влад в інтерв’ю шведському телеканалу SVT2.
Георгіца Влад зазначив, що румунська армія направила 600 солдатів і радари в район дельти Дунаю на кордоні з Україною.
«Ми вирішили залучити приблизно 600 солдатів для зміцнення нашої лінії оборони в північній частині Добруджі. Ми також розгорнули деякі радари, у нас активована оборона. У нас було багато дискусій із нашими партнерами по НАТО, щоб знайти спосіб протистояти російській агресії», — заявив генерал Влад в інтерв’ю шведському телеканалу.
На запитання, чи використовуватиме Румунія свої зенітні системи проти російських безпілотників, генерал заявив: «Залежно від рівня загрози ми готові використати всю військову міць для захисту румунської території».
Нагадаємо, Румунія з 13 вересня розширила обмеження польотів у повітряному просторі, що межує з Україною. Обмеження діятимуть на глибині 20–30 км від кордону та на висоті до 4 км. Жодним пілотованим або безпілотним літальним апаратам не дозволяється літати в цій зоні, за винятком державних літаків.
Окрім того, після падіння уламків російських дронів на румунській території біля кордону з Україною встановили укриття.
Що передувало?
У румунському повіті Тулча знайшли нові уламки, ймовірно, російського безпілотника, розкидані на площі в кілька десятків метрів. Їх виявили після чергової атаки росії на порти в Одеській області в ніч проти 13 вересня.
Повідомлялося, що війська рф уночі запустили по території України 44 ударні безпілотники типу Shahed, Україна збила 32 з них. Унаслідок атаки по Ізмаїльському району Одеської області поранені щонайменше сім людей, пошкоджено нежитлові будівлі, сталося займання на стоянці вантажного автотранспорту.
Міноборони Румунії зазначило, що вночі в режимі реального часу відстежувало повітряну обстановку. Після виявлення груп безпілотників, які прямували до українських портів, у Румунії з 00:45 діяло попередження про потенційні ризики в районах повітів Тулча та Галац. Стан повітряної попередньої тривоги в цих районах скасували о 05:00.
Зранку 13 вересня прем’єр-міністр Румунії Йон-Марчел Чолаку закликав населення заспокоїтися і додав, що країна не зазнає нападу, а ситуація перебуває під контролем. У НАТО також не вважають, що росія мала намір навмисно атакувати Румунію.
Водночас Міністерство закордонних справ Румунії заявило, що після цього інциденту знову викличе до себе главу дипломатичного представництва росії.
Нагадаємо, МЗС Румунії вже викликало тимчасового повіреного у справах росії та висловлювало протест через знайдені фрагменти, ймовірно, російських безпілотників. 6 вересня Румунія вперше підтвердила, що виявила уламки дронів, нові фрагменти знайшли за декілька днів — 9 вересня.
- Поділитися: