Колишній генпрокурор Руслан Рябошапка прокоментував відсторонення заступника генпрокурора Віктора Трепака від справи вбивства Катерини Гандзюк.

«На мою думку, це надзвичайно погане рішення — усунути Трепака від процесуального керівництва у цій справі, оскільки власне Віктор Трепак був людиною, яка, можна так сказати, вдихнула нове життя в це розслідування. Виключно завдяки оперативним можливостям Трепака вдалося з'ясувати місце перебування одного з ключових підозрюваних — Олексія Левіна. Завдяки зусиллям Трепака його вдалося дуже швидко екстрадувати з Болгарії в Україну», — зазначив Рябошапка у коментарі «24 каналу».

Він вважає, що Трепак — єдина людина в Офісі генпрокурора, яка має системне і комплексне бачення того, як це розслідування може рухатися далі.

«Проблема в тому, що, я думаю, для Венедіктової ця справа не становить особливого інтересу. Але президент Володимир Зеленський ще рік тому взяв на себе відповідальність за те, що цей злочин буде розслідуваний і ми дізнаємося імена замовників. Я тепер думаю, що коли Трепак піде з Офісу генпрокурора, ми фактично можемо забути про те, що ця справа буде розслідувана належним чином», — додав колишній генпрокурор.

Напередодні стало відомо, що новопризначена генпрокурорка України Ірина Венедіктова відсторонила від справи щодо вбивства Катерини Гандзюк свого заступника Віктора Трепака. Справа перейшла новому заступнику Олексію Симоненку.

Сам Трепак після цього написав рапорт на звільнення з Офісу генпрокурора. Він вважає, що такий перерозподіл повноважень є способом впливу на нього та втручанням у його роботу як прокурора. Він також наголосив, що його фактичне відсторонення від «справи Гандзюк» відбулося тоді, коли слідство у ній вийшло на фінішну пряму.

У зв'язку з цим батько Катерини Віктор Гандзюк звернувся до президента України Володимира Зеленського. Він висловив обурення через відсторонення Трепака, який, за його словами, перший серйозно взявся за справу та повернув в Україну кримінального авторитета Левіна, та призначив нового куратора по справі.

Нагадаємо, 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні

Вирок у справі вже отримало п’ятеро осіб, які зізналися у скоєному та пішли на угоду зі слідством. Ще один обвинувачений Ігор Павловський, якому інкримінують приховування злочину також пішов на угоду зі слідством, але порушив її умови. Павловського знову затримали та взяли під варту за іншою підозрою — створення злочинної організації на Херсонщині.

24 січня працівники правоохоронних органів Болгарії разом із представниками Офісу генерального прокурора та Служби безпеки затримали Олексія Левіна (Москаленка). У болгарській поліції повідомили, що Левін змінив зовнішність, щоб його не впізнали. Його вдалося ідентифікувати за відбитками пальців. 27 січня Левіна взяли під варту на 40 днів.

21 лютого суд Болгарії дозволив екстрадувати Олексія Левіна-Москаленка до України.

25 березня Печерський районний суд Києва продовжив термін досудового слідства у справі вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк за підозрою Владиславу Мангеру та Олексію Левіну (Москаленку) ще на чотири місяці — до кінця липня 2020 року.

Поділитись: