Заступник генпрокурора Віктор Трепак написав рапорт на звільнення з Офісу генпрокурора після того, як генеральна прокурорка Ірина Венедіктова змінила функціональні обов'язки своїх заступників.

Про це повідомляє «Дзеркало тижня».

«Зокрема, у мене забрано курування діяльністю двох департаментів — які здійснюють процесуальне керівництво у «справах Майдану», та у справах, які розслідуються слідчими СБУ», — зазначив Трепак.

За його словами, такий перерозподіл повноважень є способом впливу на нього та втручання у здійснення його повноважень прокурора.

«Річ у тім, що моя посада не є суто адміністративною — з нею пов'язаний цілий комплекс процесуальних повноважень, передбачених КПК України, що є невіддільним від тих кримінальних проваджень, які я курував до сьогоднішнього ранку. А це, зокрема, «справи Майдану» та справа про вбивство Катерини Гандзюк», — заявив Трепак.

Він наголосив, що його фактичне відсторонення від «справи Гандзюк» відбулося тоді, коли слідство у ній вийшло на фінішну пряму.

Трепак також не виключив, що прокурорам, які наразі займаються розслідуванням цих справ, не дадуть працювати так, як потрібно.

Він вважає, що нове керівництво Офісу генпрокурора може зупинити реформу прокуратури.

«А це означатиме, що все повернеться до попередньої практики, до схем і «вирішення питань». На превеликий жаль, є всі підстави говорити про втрачені можливості для утвердження в Україні нової за суттю прокуратури», — зазначив він.

Раніше повідомлялось, що нещодавно призначена на посаду генерального прокурора України Ірина Венедіктова відсторонила від справи щодо вбивства Катерини Гандзюк свого заступника Віктора Трепака. Вона перейшла новому заступнику Олексію Симоненку.

Поділитись: