Президент України Володимир Зеленський своїм указом присвоїв звання Героя України вчительці математики Ганні Бортюк та командиру відділення державного пожежно-рятувального загону ДСНС України в Одеській області Сергію Шатохіну, які загинули під час пожежі в коледжі Одеси.

Указ президент підписав 25 січня, повідомила його пресслужба.

Їм також посмертно присвоїли звання «Золота Зірка» за героїзм і самопожертву.

Ганна Бортюк загинула, коли третій раз поверталася за студентами в будівлю одеського коледжу, охоплену вогнем. Вона отруїлася продуктами горіння.

Рятувальник Сергій Шатохін впав з висоти третього поверху, коли підіймався по пожежній драбині. Від отриманих травм він помер у реанімації міської лікарні.

Нагадаємо, вранці 4 грудня в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, що на вулиці Троїцькій, сталася пожежа, яку гасили майже добу.

Унаслідок пожежі загинули 16 людей, ще 31 людина постраждала.

У поліції повідомляли, що попередньо причиною займання коледжі стала несправність електропроводки чи побутових електроприладів.

Як повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій, у коледжі не було пожежної сигналізації. Також поліція встановила, що у навчальному закладі не було вогнегасників та датчиків чутливості до диму та температури.

Суд відправив під цілодобовий домашній арешт та усунув з посади директорку коледжу.

Уряд пообіцяв виділити майже 4 мільйони гривень на ліквідацію наслідків пожежі в одеському коледжі та компенсацію родинам загиблих.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile