Екс-президент Грузії, колишній глава Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі не прийшов на допит до прокуратури Києва.

Екс-президент Грузії, колишній глава Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі не прийшов на допит до прокуратури Києва.

Про це повідомила речниця прокуратури Києва Надія Максимець в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Наразі причини, з яких він і його адвокати не повідомили про свою неявку, нам невідомі. Це не вперше, коли органи прокуратури запрошують пана Саакашвілі для дачі пояснень у рамках екстрадиційної перевірки. З кінця грудня вже було скасовано кілька дат на прохання його адвокатів через їхню зайнятість в інших судових процесах», — сказала вона.

За її словами, його знову планують запросити на допит.

«Думаю, будемо запрошувати його ще раз, оскільки це гарантія забезпечення всіх його прав, позаяк людина, щодо якої проводиться екстрадиційна перевірка, може надати органу прокуратури інформацію і докази з приводу причин, які можуть перешкоджати видачі її іноземній державі. Нам невідомо, з яких причин він не хоче скористатися цією можливістю. Екстрадиційна перевірка триватиме», — додала Максимець.

Саакашвілі зараз перебуває в Україні. 26 січня 2018 року суд у Києві призначив Саакашвілі нічний домашній арешт.  

Генпрокурор Юрій Луценко раніше заявив, що не проситиме повторний запобіжний захід для Саакашвілі.

У грудні минулого року позбавленого громадянства Міхеіла Саакашвілі затримали в Києві. 11 грудня Печерський суд Києва відмовив у клопотанні прокурорів узяти під домашній арешт Міхеіла Саакашвілі та відпустив його на час слідства. Прокуратура оскаржила відмову суду. 

Генпрокуратура подала апеляцію на це рішення з вимогою призначити домашній арешт. Тоді низка нардепів завили, що готові взяти політика на поруки. 

Саакашвілі підозрюється в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.15, ч.3 ст.28, ч.2 ст.256, ч.4 ст.110 КК України: замах на злочин, скоєний групою осіб за попередньою змовою або злочинною організацією; сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності.

22 грудня проти судді, яка відпустила Саакашвілі, відкрили дисциплінарне провадження. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи загрожує Саакашвілі екстрадиція?

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile