Саакашвілі оголосив про готовність припинити голодування, але за однієї умови
Експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі готовий припинити голодування, якщо влада погодиться перевести його з тюремної до цивільної лікарні.
Про це політик написав у листі, який оприлюднив його адвокат Ніка Гварамія, передає «Кавказский Узел».
Саакашвілі заявив, що рішення ухвалив, зважаючи на заяву Європейського суду з прав людини — Страсбурзький суд закликав його припинити голодування.
«Процес реабілітації після голодування набагато складніший, ніж процес управління голодуванням, тому у Глданській лікарні немає ні технологічних умов, ні кваліфікованого медичного персоналу», — йдеться у листі.
Саакашвілі каже, що не може довіритися співробітникам установи, «які тримають його в умовах тортур».
Політик просить консиліум лікарів вирішити, у яких клініках він може пройти реабілітацію після голодування.
Напередодні Міністерство закордонних справ України надіслало у Тбілісі ноту через переведення Саакашвілі до тюремної лікарні. МЗС наполягає, що політика потрібно лікувати в цивільній клініці.
Що передувало?
Саакашвілі перевели до тюремної лікарні 8 листопада. Він заявив про голодування ще від початку ув'язнення — приблизно 40 днів тому. Експрезидент навіть скаржився українській омбудсменці Людмилі Денісовій на критичний стан свого здоров’я та незадовільні результати аналізів, зроблених напередодні.
Проте згодом Спеціальна пенітенціарна служба Грузії оприлюднила відео, на якому, як стверджує, експрезидент їсть дитяче пюре. Саакашвілі пояснив, що це мінеральні та мікроелементні добавки, призначені лікарями. Вони необхідні йому для підтримання життєво важливих показників.
Чому Саакашвілі у в'язниці?
Міхеіла Саакашвілі затримали 1 жовтня після його прибуття на батьківщину. Перед початком муніципальних виборів у Грузії він заявив, що 2 жовтня (у день голосування) буде вирішуватися доля країни, тож він «не може спостерігати за процесом збоку». Проте у Грузії Саакашвілі заочно засуджений, тож експрезидента одразу заарештували й перевели до пенітенціарної установи.
У 2018 році Саакашвілі заочно засудили до трьох років ув'язнення у справі про перевищення повноважень під час помилування засуджених за вбивство бізнесмена Сандро Ґірґвліані та до 6 років ув'язнення у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Валерія Гелашвілі.
Також Саакашвілі звинувачують у розтраті бюджетних коштів і незаконному перетині державного кордону. Крім того, після повернення грузинська влада заявила, що він нібито зі своїми соратниками «планував убивство опозиціонерів, щоб спровокувати заворушення і звинуватити владу», хоча проваджень за цим фактом немає.
- Поділитися: