Екс-президент Грузії, лідер «Руху нових сил» Міхеіл Саакашвілі прийшов на допит в управління Служби безпеки України.

Екс-президент Грузії, лідер «Руху нових сил» Міхеіл Саакашвілі прийшов до управління Служби безпеки України, куди його викликали на допит. 

Він звинуватив керівництво СБУ в незаконній операції з його затримання та заяви, що готує позов до Європейського суду з прав людини з вимогою компенсації за його «викрадення». 

«СБУ діяла, як чисті бандити, викрали мене з дому, застосували фізичне насильство без єдиного документа, який дозволяв би це робити. За рішенням Печерського суду вони всі кримінально карані злочинці», — заявив він. 

Зазначимо, Саакашвілі відмовляється йти на допит, оскільки повістку йому надали нібито з порушенням. 

8 грудня позбавленого громадянства Міхеіла Саакашвілі затримали в Києві. 11 грудня Печерський суд Києва відмовив у клопотанні прокурорів узяти під домашній арешт Міхеіла Саакашвілі та відпустив його на час слідства. Прокуратура оскаржила відмову суду. 

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що акції протесту Міхеіла Саакашвілі відбувалися за кошти наближеного до екс-президента Януковича олігарха-втікача Сергія Курченка.

Саакашвілі спростовує звинувачення. Він назвав «абсолютним фейком» звинувачення ГПУ щодо змови з Курченком.

19 грудня прес-служба Порошенка опублікувала особисту записку Саакашвілі, надіслану президентові. Саакашвілі обурився й записав відеозвернення до Порошенка після публікації особистого листа. 

22 грудня проти судді, яка відпустила Саакашвілі, відкрили дисциплінарне провадження. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про суддю, яка відпустила Саакашвілі.

 

 

Поділитись: