У Хрещатому парку Києва до 5 річниці арешту українського політв'язня Олега Сенцова висадили квіти, а поруч розмістили таблички з іменами в'язнів Кремля.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

На клумбах парку висадили 800 квітів канн.

Акцію влаштували на підтримку флешмобу акторки Римми Зюбіної «Саджайте квіти, а не людей».

Акторка назвала назви рослин «канни» дуже символічною — «Сенцов режисер, його місце на знімальному майданчику, і я бажаю йому побувати в Каннах і отримати свою нагороду».

Долучився до акції також режисер Ахтем Сеітаблаєв, музикант Андрій Хливнюк, вчений Ігор Козловський. Сеітаблаєв розповів, що відчуває себе небайдужим до долі політв'язнів, «справжніх чоловіків і патріотів».

«Те, що ми зараз можемо, це не мовчати, постійно казати про те, що Кремль робить в Криму з будь-якою іншою думкою, яка не відповідає офіційній лінії Кремля», — сказав режисер.

10 травня виповнюється 5 років з дня арешту Олега Сенцова. Велику частину цього терміну українські політв'язні провели в тюрмах Росії. Режисер і активіст Олег Сенцов, засуджений на 20 років за сфабрикованою справою, перебуває в колонії в місті Лабитнангі в Заполяр'ї. У 2018-му Олег 145 днів голодував із вимогою звільнити всіх українських політв'язнів Росії — тоді їх було понад 70 людей. 

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова

У Криму нині 56 людей за ґратами за свою віру, мусульманство, з них 55 — кримські татари (дані правозахисної організації «Кримська солідарність»). Загалом у Росії перебуваються 97 політв'язнів та 24 українських моряки (дані кампанії Letmypeoplego).

Поділитись: