Санкції стримують Росію від наступу і можуть завдати їй непоправної шкоди — МЗС України
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що пакет санкцій США та ЄС здатен завдати непоправної шкоди економіці РФ і наразі є фактором стримування Росії від подальшої агресії.
Про це йдеться на сайті МЗС.
«Зараз позиція України є найсильнішою за всі роки з 2014 року. З економічної, дипломатичної та військової точки зору», — заявив міністр.
Він поінформував, що партнери в ЄС і США вже завершили формування пакету санкцій проти РФ. Кулеба запевняє, що вони будуть «дуже болісними» та завдадуть «непоправної шкоди» російській економіці.
«Україна готова до будь-якого сценарію розвитку подій. Це не перебільшення. Це висновок, який я можу зробити на основі повноти тих даних, які є в моєму розпорядженні», — наголосив міністр.
Кулеба також повідомив, що наступного тижня до України прибудуть канцлер Німеччини Олаф Шольц й міністри закордонних справ. Крім того, за його словами, телефонні розмови з топпосадовцями країн Заходу відбуваються щодня.
Санкції Заходу
Серед обмежень, які Захід анонсував у разі повномасштабного вторгнення РФ в Україну, зокрема санкції щодо найбільших російських банків та від'єднання Росії від системи SWIFT. Йдеться також про зупинку запуску російського газопроводу «Північний потік-2».
Пізніше з'явилися повідомлення, нібито Європейський Союз та США вирішили відмовитися від ідеї від'єднати російські банки від міжнародної платіжної системи SWIFT. Але Блінкен заявив, що для Заходу важливо бути готовим запровадити санкції, зокрема й фінансові.
Законодавці США також подали низку законопроєктів про стримування російської агресії. Зокрема, пропонують обмежити операції з російськими компаніями в енергетичній, фінансовій, гірничодобувній та аерокосмічній сферах; ввести нові санкції проти Путіна, високопосадовців та російської банківської системи тощо.
Можливий напад з боку РФ
Росія нині вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну. США та Альянс уже відповіли й не погодилися на такі вимоги.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, біля кордонів України залишаються 140 тисяч російських військових. А в Білорусі до 20 лютого відбуватимуться військові навчання з Росією.
В українській розвідці казали, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України взимку 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg) вважають, що наступ на Україну може відбутися у трьох напрямках: з окупованого Криму, Білорусі та з боку російського кордону.
Водночас українська влада запевняє, що армія готова дати відсіч, а партнери на нашому боці. В МЗС просять зберігати спокій, консолідуватися всередині країни й уникати дій, що розхитують стабільність та сіють паніку.
- Поділитися: