Спеціалізована антикорупційна прокуратура оприлюднила перелік 65 кримінальних проваджень щодо незаконного збагачення, які закрило НАБУ через скасування відповідної статті Конституційним судом.

Орієнтовна сума ймовірного незаконного збагачення у цих провадженнях сягає 1 мільярду 334 мільйонів 446 тисяч гривень, 1 мільйона 137 тисяч доларів та 531 тисячі євро, вказали в САП.

Серед об'єктів, згаданих у провадженнях, земельні ділянки, автомобілі, квартири, грошові активи, корпоративні права, закордонні будинки, нежитлові приміщення за кордоном, тощо.

Зокрема закрили провадження щодо незаконного збагачення народного депутата від «Радикальної партії» Ігоря Мосійчука, депутата та кандидата в президенти від тієї ж партії Олега Ляшка, депутата від «Опозиційного блоку» Сергія Льовочкіна, колишнього очільника Державної фіскальної служби України Мирослава Продана, першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка, міського голови Одеси Геннадія Труханова.

З повним переліком закритих проваджень можна ознайомитися на сторінці САП.

Нагадаємо, 26 лютого стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів. Їхні інтереси в суді представляв депутат від «Народного фронту» Павло Пензеник.

Сам глава Конституційного суду, коментуючи скасування кримінальної статті щодо незаконного збагачення, заявив, що у США також немає цієї статті.

Громадські організації попередили, що скасування відповідальності за незаконне збагачення призведе до припинення співпраці з МВФ.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні ввели у 2015 році в межах виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включена в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Поділитись: