Саудівська Аравія добровільно скоротить видобуток нафти на 1 млн барелів. Ціна нафти пішла вгору (ненадовго)

Влада Саудівської Аравії вирішила добровільно скоротити об’єми видобутку нафти на 1 мільйон барелів на добу на додачу до тих скорочень, про які домовилися країни—експортери нафти. Після цього ціна нафти одразу пішла вгору, але не надовго.

Про додаткове скорочення видобутку агентству SPA повідомив представник Міністерства енергетики Саудівської Аравії.

Так, у червні королівство зменшить видобуток на мільйон барелів, в результаті загальний об’єм становитиме 7,492 мільйона барелів на добу.

Представник Міненерго зазначив, що таким кроком Ер-Ріяд хоче спонукати інших учасників угоди ОПЕК+ виконувати свої зобов’язання.

Після цього ціна марки Brent на лондонській біржі ICE виросла до 31,44 долара за барель. Пізніше вона знову опустилась до менш ніж 30 доларів. Станом на 19:31 вона коштує 29,82 долара. Тобто підвищення ціни на тлі новин із Саудівської Аравії було дуже нетривалим.

Як пояснює Reuters, падіння цін пов’язано з тим, що інвестори занепокоєні можливою другою хвилею епідемії, ознаки якої з’явилися у низці країн — у китайському Ухані вперше з квітня зафіксували нові випадки коронавірусу, у Південній Кореї стався спалах через зараженого чоловіка, який походив по барах Сеула, а в Німеччині після послаблення карантину поширення вірусу пришвидшилось.

Ще одна причина занепокоєння — майже 50-відсоткове падіння попиту на індійську нафту. Також на ціну тисне те, що у світі продовжують заповнюватися сховища нафти.

Нагадаємо, через економічну кризу, викликану пандемією COVID-19, у світі впав попит на нафту (за оцінками Міжнародного енергетичного агентства, він міг скоротитися на 30%). До того ж з початку пандемії найбільші експортери нафти не лише не зменшували видобуток нафти, але й наростили його.

Як наслідок, ціни на нафту у світі почали рекордно падати. Економіки країн-експортерів нафти від цього постраждали, тому врешті-решт країни ОПЕК+ домовилися про скорочення видобутку — на 9,7%.

Пізніше, 20 квітня, ціни на американську нафту марки WTI впали спершу до нуля, а згодом до від’ємних значень. Це падіння зачепило й нафту інших марок, зокрема європейської Brent та російської Urals.

У підсумку угода ОПЕК+ та пом'якшення карантину в деяких країнах дозволили цінам на нафту дещо вирости, зокрема російська нафта подорожчала на 22%.