Саудівська компанія The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (SALIC) планує інвестувати у придбаний ними агрохолдинг «Мрія» до 150 мільйонів доларів протягом двох років.

Саудівська компанія The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (SALIC) планує інвестувати у придбаний нею агрохолдинг «Мрія» до 150 мільйонів доларів протягом двох років.

Про це повідомила голова офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів, передає «Інтерфакс-Україна».

«Купуючи активи «Мрії», компанія планує додаткові інвестиції в технологічний парк та активи холдингу протягом наступних двох років у розмірі 150 мільйонів доларів», — повідомила Ковалів.

За підрахунками аналітиків, вартість угоди з купівлі одного з найбільших агрохолдингів України оцінюється на рівні 175-300 мільйонів доларів. На неї суттєво вплинула прострочена заборгованість «Мрії» зовнішнім кредиторам. Крім цього, нові власники агрохолдингу повідомили, що бажають достроково погасити боргові облігації «Мрії», на що необхідно додаткові 208 мільйонів доларів.

12 вересня стало відомо, що саудівська компанія придбала один з найбільших агрохолдингів України.

«МРІЯ Агрохолдинг» — велика агропромислова компанія України. Володіє шостим за розміром земельним банком в Україні. Заснована 1992 року. Обробляє близько 165 тис. гектарів землі в Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській і Рівненській областях.

Як зазначається, агрохолдинг напередодні завершив процес реструктуризації заборгованості розміром 1,1 мільярд доларів перед BNP Paribas SA та Credit Agricole SA.

Нагадаємо, в серпні 2014 року «Мрія» не змогла розрахуватися з кредиторами за поточними зобов'язаннями і оголосила дефолт. 

Напередодні зазначалося, що Мінагрополітики покращило прогноз врожаю та експорту зернових.

Раніше у Bloomberg повідомляли, що через засуху у Східній Європі скоротиться обсяг врожаю, а світові ціни на зернові значно зростуть.

Також повідомлялось, що український експорт зернових у 2017-2018 роках склав 6,4 мільярди доларів. Найбільшим ринком збуту пшениці для України став Єгипет.

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пропонував збільшити долю сільського господарства у ВВП України до 25%.

Поділитись: