ЦРУ дійшло висновків, що саудівський принц Мохаммед бін Салман наказав убити опозиційного журналіста Джамаля Хашогджі. Про це повідомила газета The Washington Post з посиланням на власні джерела, обізнані із ситуацією.

Така версія Сполучених Штатів суперечить офіційним заявам саудівської влади про те, що принц не причетний до вбивства журналіста. У ЦРУ тим часом «мають велику впевненість» у тому, що принц Мохаммед залучений до цього інциденту.

ЦРУ дослідило інформацію від розвідки включно з даними телефонного дзвінка брата принца Халіда бін Салмана, який одночасно є послом Саудівської Аравії у Сполучених Штатах (де і мешкав Хашогджі). За даними ЦРУ, брат принца на його прохання подзвонив Хашогджі та сказав, що йому необхідно прибути до консульства у Стамбулі для вирішення питань з документами. Водночас невідомо, чи знав брат принца про плани вбивства журналіста.

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Офіційним поясненням є те, що він помер після бійки. Саудівська влада не уточнює, ким були ті люди, з якими побився Хашогджі. Водночас, у справі затримали 18 осіб, які є громадянами Саудівської Аравії.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що в Ер-Ріяді не знають деталей вбивства журналіста Джамаля Хашогджі в саудівському консульстві у Стамбулі і не знають, де його тіло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: