Життя

СБУ допитала голову САП Холодницького у справі «жучків в акваріумі»

Громадське
Життя/СБУ допитала голову САП Холодницького у справі «жучків в акваріумі»
Зберегти
Вигляд
lead
У грудні 2018 року напередодні Нового року співробітники Служби безпеки допитали голову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького у справі про розголошення даних досудового розслідування. Про це у коментарі Громадському повідомив сам Холодницький.

За його словами, він прийшов на допит у будівлю Служби безпеки. «Допитували у приміщенні СБУ, викликали, я як законослухняний громадянин, прийшов на допит. Десь в 20-их числах (грудня, — ред.)», — сказав Холодницький.

В СБУ Громадському не змогли підтвердити інформацію про допит Холодницького.

«Я цікавилась (у СБУ), мені ніхто не підтвердив офіційно цю інформацію… Це не фейк, але інформацію не підтвердили», — повідомила Громадському речниця СБУ Олена Гітлянська.

Нагадаємо, 30 березня 2018 року голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.  

3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара»

Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького

У липні того ж року Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів після розгляду справи щодо звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького вирішила не звільняти йогоГлава САП отримає догану.

На засідання Комісії прийшли антикорупційні активісти. Вони вимагали звільнити Холодницького через закриття справи щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря, а також розголошення таємниці слідства Холодницьким та перешкоджанні роботі НАБУ, про що свідчать аудіозаписи, опубліковані Бюро.

У США заявили, що Холодницький мав би піти з посади для збереження репутації САП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ

Пов`язані новини