СБУ підтвердила наявність російського громадянства у дружини та родичів ексрозвідника Семочка — Bihus.Іnfo
Служба безпеки України підтвердила, що дружина та родичі колишнього заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка мають громадянство рф, чинні російські паспорти та російські податкові номери.
Про це пише Bihus.Info з посиланням на відповідь СБУ на депутатське звернення.
Зокрема, СБУ зазначає, що громадянство рф мають дружина ексрозвідника Тетяна, син від попереднього шлюбу Станіслав, донька Тетяни від першого шлюбу Анастасія та чоловік Анастасії.
Журналісти зауважують, що дружина та зять Семочка мають ті самі номери паспортів та ІПН, про які вони писали ще пʼять років тому, а падчерка та пасинок — нові.
Що передувало?
Журналісти програми «Наші гроші» 1 жовтня 2018 року оприлюднили сюжет про тодішнього першого заступника Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Сергія Семочка. У розслідуванні йшлося, що сім’я Семочка володіє будинками під Києвом загальною вартістю 8 мільйонів доларів, а його найближчі родичі мають російські паспорти. Аналіз доходів родини Семочка за останні вісім років показав, що в них не мало б вистачити коштів і на один з будинків.
Після цього Семочко подав до суду на авторів розслідування. Він вимагав від відповідачів спростувати неправдиву, на його думку, інформацію.
У рішенні Шевченківського райсуду Києва зазначалося, що контррозвідка Служби безпеки України підтвердила інформацію, що дружина та дочка першого заступника голови СЗР мають російське громадянство.
Тодішній голова Служби зовнішньої розвідки України Єгор Божок заявляв, що не бачить підстав для звільнення чи відсторонення Семочка через громадянство рф членів сім’ї.
У листопаді 2020 року за рішенням суду приватний виконавець заблокував рахунки розслідувачів Bihus.Info через програш справи ексочільнику СЗР. Журналісти казали про кричущу незаконність дій суду.
Апеляція стала на бік Семочка, однак касація скасувала усі попередні рішення й відправила справу на новий розгляд з нуля.
Через пів року після публікації розслідування Семочка звільнили із СЗР. Проте Семочко подав позов, яким вимагав скасувати указ про його звільнення.
Журналісти Bihus.Info встановили, що між тодішнім президентом України Петром Порошенком і Семочком могла бути домовленість про незаконне звільнення розвідника.
Журналісти припускають, що Семочко та Порошенко домовилися щодо звільнення розвідника в такий спосіб, аби той згодом міг оскаржити «незаконне» рішення президента в суді й поновитися на посаді.
У січні 2023 року справу Семочка прийняла до розгляду Велика палата Верховного суду, де позов розглядатимуть 17 суддів. Однак дата розгляду поки не відома.
- Поділитися: