СБУ повідомила про підозру директору підприємства, який співпрацював із Сальдо
Служба безпеки України повідомила про підозру директорові підприємства в Житомирській області, який працював на херсонського колаборанта Володимира Сальдо.
Про це повідомили в пресцентрі Служби безпеки України.
У СБУ заявляють, що компанія в Житомирській області, яка займалася видобутком, обробкою та продажем граніту у промислових масштабах, «заробляла» для російського ставленика на Херсонщині Сальдо.
За даними слідства, саме його родина була кінцевим бенефіціаром цього підприємства. А частину отриманих прибутків компанії спрямовували на забезпечення потреб окупаційних органів на півдні України.
У вересні 2022 року за матеріалами СБУ було накладено арешт на активи комерційної структури за співпрацю з поплічниками країни-агресора, повідомляють у СБУ.
Викрита схема
Та це не єдине, що встановили слідчі: під час досудового розслідування також було викрито схеми з виведення грошей у тінь та їхнє подальше використання в інтересах рф. Як зазначається, організатори оборудок штучно занижували обсяги видобутої сировини та обсяги продажу готової продукції, а також «змінювали» її цінову категорію. Тобто держбюджет України зазнавав втрат у вигляді несплачених податків.
За даними обласної прокуратури, упродовж січня 2018 — листопада 2022 року підозрюваний фактично реалізував 11,4 тис. м3 гранітної продукції. А в офіційних документах записав утричі менший обсяг, до того ж не той вид, собівартість видобутого каменю, сортність, категорію та розміри блоків габро й лабрадориту.
При цьому зловмисники «відмивали» одержані «прибутки» через афілійовані фірми. Наприклад, через закупівлі техніки нібито для потреб підприємства. Так, директор придбав декілька легкових машин, самохідну бурову установку та навантажувач за 2,5 мільйона гривень.
За даними СБУ, загалом ця схема завдала збитків держбюджету на понад 4,5 мільйона гривень.
Яким може бути покарання?
За матеріалами СБУ керівнику видобувної компанії повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу:
- ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом);
- ч. 1 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми).
Перша стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна, а друга — штраф від 17 тисяч до 68 тисяч гривень або арешт до трьох місяців, або обмеження волі на строк до 2 років.
Арешт уже наклали на майно підприємства — спецтехніку вартістю майже 6 мільйонів гривень, земельну ділянку площею 5 гектарів, корпоративні права та гроші на банківських рахунках.
Авторка: Катерина Єсікова
- Поділитися: