СБУ пояснила, чому магазини фінансової піраміди B2B Jewelry продовжують працювати, хоча їх заблокували
Магазини фінансової піраміди B2B Jewelry, яку Служба безпеки України заблокувала 27 серпня, продовжують працювати, щоб інвестори могли обміняти придбані сертифікати на продукцію — тобто на золоті або срібні прикраси.
Про це йдеться у відповіді СБУ на наш запит.
Також у відомстві повідомили, що трьом причетним до організації B2B Jewelry оголосили підозру в шахрайстві та відмиванні грошей, здобутих злочинним шляхом. Із них двом обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Трохи контексту: 27 серпня у СБУ заявили, що заблокували діяльність масштабної фінансової піраміди у яку вклалися понад 600 тисяч людей, а її організатори встигли привласнити понад $250 мільйонів. Назву піраміди правоохоронці так і не уточнили, але на оприлюднених ними фото фігурує один з магазинів ювелірних виробів та папери, що схожі на «сертифікати» B2B Jewelry.
За даними СБУ, загалом у піраміду вклалися 600 тисяч людей. До організації фінансової оборудки причетні понад 20 людей. Вони залучили понад 100 підконтрольних юридичних осіб.
Зловмисники привласнили понад $250 мільйонів через купівлю елітного рухомого та нерухомого майна, а також інвестування в підконтрольний бізнес. Зокрема, вони придбали один з островів Дніпровського каскаду з розташованими на ньому об’єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків вартістю понад 100 тисяч доларів США кожен, коштовності, інше рухоме та нерухоме майно.

Що відомо про B2B Jewelry
B2B Jewelry офіційно продає ювелірні вироби. За даними компанії, в Україні, Росії та Казахстані працює близько сотні її магазинів, а також власний ювелірний завод у Вінниці. B2B Jewelry пропонує своїм клієнтам, окрім прикрас, також нібито пасивний дохід від інвестицій — понад 400% річних.
На початку березня журналіст-розслідувач Денис Бігус у своєму блозі розповів, як працює B2B Jewelry, пояснив, чому це фінансова піраміда та показав, як із її ювелірних магазинів вивозять гроші в поліетиленових пакунках.
У травні 2020 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку заявила, що вважає проєкт B2B Jewelery способом незаконного заволодіння коштами. Комісія тоді звернулася до правоохоронців.
Там стверджували, що проєкт B2B Jewelery «має ознаки сумнівного», адже пропонує інвесторам надвисокі відсотки інвестиційного доходу за сертифікатами, які не містять реквізитів особи, що їх видала. Водночас B2B Jewelery не є назвою конкретної компанії, тому відсутні особи, відповідальні за здійснення виплат громадянам.
У комісії наголошували, що інвестування в подібні проєкти створює значні ризики втрати цих грошей.
- Поділитися: