Служба безпеки України презентує 6 збірок, створених на основі опитування громадян, які були заручниками бойовиків на непідконтрольних територіях.

Служба безпеки України презентує 6 збірок, створених на основі опитування громадян, які були заручниками на непідконтрольних територіях. Служба безпеки України зібрала свідчення близько 1000 людей про катування з боку бойовиків самоназваних «ДНР» і «ЛНР».

Про це під час спільного брифінгу з МЗС повідомив глава СБУ Василь Грицак щодо злочинів РФ на тимчасово окупованих територіях України.

«Сьогодні ми презентували 6 збірок свідчень 435 бранців, які перебували в «таборах смерті». Всього у нас є свідчення майже 1000 громадян, які піддавалися тортурам, проте до сьогоднішньої презентації вони не були готові», — сказав Грицак.

«Це документальні матеріали, тут немає літературної обробки», — повідомив Грицак.

Він додав, що до катувань на окупованих територіях переважно причетні російські військові.

За словами Грицака, всього з початку війни за допомогою волонтерів, активістів та громадських організацій вдалося повернути 3224 людини з окупованих територій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільнені від опіки: Як держава допомагає українцям, яких повернула з полону «ДНР» та «ЛНР»

Глава СБУ також повідомив, що з перших днів протистояння російській агресії, Служба документувала «нелюдське поводження російських військових» щодо українських військових та добровольців, що потрапляли у полон до бойовиків.

Гройсман заявив, що уряд виплатить кошти звільненим з полону  після перевірки щодо них.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

 

Поділитись: