Звільненим з полону на Донбасі виплатять по 100 тисяч гривень допомоги після того, як уряд отримає результати спеціальної перевірки щодо них.

Звільненим з полону на Донбасі виплатять по 100 тисяч гривень допомоги після того, як уряд отримає результати спеціальної перевірки щодо них.

Про це в ході години запитань до уряду у Верховній Раді заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає «РБК-Україна».

«Хочу підкреслити, що уряд прийняв відповідну постанову і уряд зарезервував кошти, але виплачувати їх зможемо тільки тоді, коли нам соціальні служби дадуть верифікованих людей. Що у цих людей немає ніякої провини перед нашою державою, тоді ми ці кошти перерахуємо», — сказав Гройсман.

Прем'єр наголосив, що вже 6 квітня уряд очікує «спеціальну інформацію».

«Я так розумію, що ця перевірка закінчується. Вона, очевидно, потребує деякого часу, тому що не все так просто. І після цього люди обов'язково отримають допомогу», — додав він.

Раніше глава Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та Вадим Черниш заявляв, що виплати звільненим з полону здійснюватимуть після погодження з СБУ.

Також повідомлялось, що звільнені з полону мають 3 місяці для отримання 100 тисяч допомоги.

ЧИТАЙТЕ: Звільнені від опіки: Як держава допомагає українцям, яких повернула з полону «ДНР» та «ЛНР»

Нагадаємо, 27 грудня 2017-го на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Досі вивчаємо потреби»: хто і як допомагає звільненим з полону українцям

Поділитись: