ENRU

СБУ: Припинено розповсюдження шкідливого програмного забезпечення з боку РФ

Служба безпеки України заявила про припинення розповсюдження шкідливого програмного забезпечення з боку спецслужб Росії.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.

«За результатами скоординованих процесуальних заходів, спільно з іноземними партнерами припинено розгалужену міжнародну мережеву інфраструктуру, побудовану спецслужбами Росії», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за допомогою цієї інфраструктури з використанням серверного обладнання, зокрема, українського хостингу, здійснювались цільові кібератаки (так звані АРТ-атаки — Advanced Persistent Threat) та зараження спеціальними видами шкідливих комп’ютерних програм об’єктів критичної інфраструктури України та інших держав.

«Під час обшуків правоохоронці вилучили серверне обладнання, яке було задіяне в системі кібератак з боку спецслужб Російської Федерації», — додали в СБУ.

Нагадаємо, що раніше невідомий комп'ютерний вірус-вимагач, схожий на WannaCry атакував банки, державні та приватні підприємства.

За фактом кібератаки поліція відкрила кримінальне провадження.  У СБУ заявили, що зараження сталося після відкриття файлів, надісланих електронною поштою.

Зазначимо, що вірус запускається через шкідливі посилання або оновлення програми M.E.doc. Ще у 2016-му році німецька фірма Heise Security виявила новий тип сrypto-здирника Petya. Новий вірус, що атакував українські установи може бути модифікацією минулорічного Petya.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А: як захиститись.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram