Представники «АрселорМіттал Кривий Ріг» провели зустріч з президентом Володимиром Зеленським, під час якої домовились про збільшення інвестицій у сферу захисту довкілля. Натомість Служба безпеки України розморозить інвестиційний проект компанії на 150 мільйонів доларів.

Про це повідомляє прес-служба «АрселорМіттал» 8 серпня.

Зазначається, що зустріч відбулася наприкінці липня 2019 року. Під час цієї зустрічі сторони домовились, що СБУ зніме арешт з майна «АрселорМіттал». Цей арешт заважав компанії реалізовувати інвестиції у її материнської компанії на загальну суму близько 150 мільйонів доларів.

Зокрема, «АрселорМіттал» погодився інвестувати 1,8 мільярда доларів у модернізацію підприємства. Ці інвестиції дозволять скоротити кількість викидів у атмосферу на 50-55%.

«Окрім цього, підприємство підготувало план короткострокових ініціатив із зниження навантаження на навколишнє середовище за підсумками візиту глави держави до Кривого Рогу 12 липня. План був переданий особисто Президенту України під час зустрічі, він передбачає зменшення викидів в атмосферу на 10–15% у найближчі декілька місяців», — додають в «АрселорМіттал».

Також металургійна компанія погодилася інвестувати додаткові кошти у соціальну інфраструктуру та охорону здоров’я Кривого Рогу. Так, у місті створять «Фонд здоров'я», куди «АрселорМіттал» щороку буде перераховувати по 100 мільйонів гривень. Також компанія інвестує 75 мільйонів гривень у ремонт стадіону «Металург» у 2019 році, і ще 25 мільйонів гривень наступного року.

«Офіс Президента також висловив зацікавленість у будівництві нових бетонних доріг в країні з використанням шлаків металургійного виробництва. Це дасть можливість створити якісну інфраструктуру у регіонах і розвантажити шлакові відвали на металургійних підприємствах. Стратегічним партнером держави у цьому напрямку готовий виступити «АрселорМіттал Кривий Ріг», — повідомляють в компанії.

Нагадаємо, що напередодні відбувся гучний скандал щодо втручання СБУ у роботу найбільшого металургійного підприємства України — «АрселорМіттал Кривий Ріг». Зокрема, СБУ порушила проти компанії кримінальну справу за статтею «екоцид» та наклала арешт на майно, чим заморозила інвестиції на 150 мільйонів доларів. Під час брифінгу СБУ пояснили, що підозрюють керівництво «АрселормМіттал» у «недбалому ставленні до інвестицій».

Поділитись: