Гірничо-металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг»
Фото:

Громадське

За результатами обшуку слідчого відділу управління Служби безпеки України вилучено машину безперервного лиття заготовок №3 гірничо-металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг» та окремі елементи обладнання. Проект будівництва двох таких машин для потреб підприємства коштує 150 мільйонів доларів.

Один із топ-менеджерів «АрселорМіттал Кривий Ріг» пояснив Громадському, що силовики вилучили велику кількість ділових паперів, зокрема технічну документацію по об’єкту «машина безперервного лиття заготовок №3», первинну бухгалтерську документацію, а також договори із підрядниками комбінату, які залучаються до виготовлення цієї машини. Він також підкреслив, що машина – незакінчений об’єкт.

«Тобто зараз ми не можемо вести роботи, добудувати машину. Інвестиції на стопі, це 150 мільйонів доларів», — підсумував співрозмовник Громадського.

Головний юрисконсульт підприємства Артем Філіп'єв у відеозверненні розповів, що вчора, о 9 ранку, на територію підприємства прийшли 18 співробітників СБУ, в супроводі співробітників Державної служби надзвичайної ситуації, а також Державної служби радіологічного контролю.

«Найбільша увага співробітників СБУ була прикута до документів по фінансово-господарським відносинам нашої компанії у рамках цього будівництва. Це проект вартістю 150 млн доларів – одна з найбільших інвестицій в економіку нашої країни. І яке відношення він має до екоциду – мені важко зрозуміти», — зазначив Філіп'єв.

За його словами, під час обшуку проводилися заходи радіологічного контролю, зокрема на машині безперервного лиття заготовок №3 проводились виміри радіаційного фону.

«Всі ці виміри, і це зафіксовано в протоколі обшуку, вказують на те, що радіаційний фон знаходиться у межах норми», — сказав головний юрисконсульт «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Він зазначив, що екоцид — «надзвичайно серйозний злочин не просто проти національної безпеки, а й миру та безпеки людства», за який у Кримінальному кодексі України передбачено позбавлення волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років.

Філіп'єв додав, що «АрселорМіттал Кривий Ріг», як і раніше, готовий до співпраці з державними органами влади, і що під час обшуків, які закінчилися близько третьої ночі, підприємство надало всі документи та «повне сприяння у зборі інформації, незважаючи навіть на численні порушення, допущені під час обшуку». Про які саме порушення йдеться головний юрисконсульт не уточнив.

«Я хотів би сказати, що, напевно, цей день увійде в історію України. [...] Новою точкою відліку у відносинах між цією державою та інвесторами. Я хочу закликати усіх небайдужих звернути на цю ситуацію увагу», — підсумував Філіп'єв. 

17 липня СБУ відкрила справу проти керівників «АрселорМіттал Кривий Ріг» через порушення норм екологічної безпеки.

У повідомленні відомства вказується, що представники підприємства порушували норми екологічної безпеки на виробництві.

«Також вони систематично не допускали на територію об'єкта працівників Державної екологічної інспекції, які мали здійснювати вимірювання токсичних викидів у повітря», — наголошується у повідомленні.

У свою чергу, «АрселорМіттал Кривий Ріг» звинувачення відкидає і натякнув на тиск напередодні виборів.

20 липня співробітники СБУ прийшли до комбінату із обшуками.

Публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг» — найбільше гірничо-металургійне підприємство України (частка на ринку металопродукції — 20%). На ньому працює понад 21 тисяч людей. Діяльність ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» охоплює виробничий ланцюг від видобутку залізної руди до виготовлення готової металопродукції. Основний власник підприємства — міжнародна корпорація ArcelorMittal.

Поділитись: