Служба безпеки України заявила, що їхнього співробітника Дмитра Москаленка, який фігурує у нових матеріалах журналістського розслідування Bihus.info про корупцію в оборонці, відсторонили ще у 2017 році. Нині цю справу розглядає суд.

Кримінальне провадження стосовно співробітника Головного управління СБУ у Києві та області Дмитра Москаленка розпочали ще у 2016 році. Провадження відкрили за підозрою у вчиненні правопорушень передбачених ч. 4 ст.190 КПК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою).

Тоді його затримали, а 17 лютого 2017 року його вивели у розпорядження на час досудового розслідування.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» 25 лютого випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

11 березня Bihus.Info оприлюднив останню частину розслідування, згідно з якими група осіб вела переговори про передачу хабара правоохоронцям за те, щоб вони не проводили розслідування та не притягали нікого до відповідальності за незаконні дії між компанією Оптимаспецдеталь та підприємствами Укроборонпрому під час укладання й виконання договорів щодо поставок військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній.

Поділитись: