Наказ збити український Іл-76 в небі над Луганськом в 2014 році віддав командувач 58-ї армії РФ генерал-майор Євгеній Нікіфоров, а росіяни Дмитро Уткін, Андрій Гуральов та Андрій Лебедєв виконали злочин.

Про це повідомила Служба безпеки України.

В СБУ заявили, що мають неспростовні докази, що рішення збити український Іл-76 ухвалювалось в Кремлі і виконувалось позаштатним підрозділом Головного управління Генштабу Збройних сил РФ, відомим як приватна військова компанія «Вагнера».

«Слідчі СБУ встановили, що злочинний наказ віддав безпосередньо командувач 58-ю армією ЗС РФ генерал-майор Євгеній Нікіфоров, командирований на Донбас для здійснення воєнного вторгнення та окупації частини території суверенної країни. Більше того, виконавці вбивства українських воїнів — Дмитро Уткін, Андрій Гуральов та Андрій Лебедєв, після повернення в Росію були відзначені Путіним офіційними державними нагородами "Орденами Мужності"», — сказали в СБУ.

Водночас у коментарі Громадському Віталій Погосян, адвокат родичів загиблих у Іл-76 військових, повідомив, що названі СБУ нові прізвища росіян-виконавців злочину поки що не фігурують у матеріалах кримінального провадження.

«У нас зараз розглядаються дві справи: одна відносно генерала Назарова, інша — відносно Плотницького, Патрушева та інших, яких звинувачують в тероризмі. Там йдеться, що вони організували цей терористичний акт. В матеріалах кримінального провадження немає прізвищ виконавців. Тому я нічого не можу сказати відносно заяв (СБУ — ред.), я можу говорити тільки те, що я знаю з матеріалів кримінальних проваджень. Жодних прізвищ групи «Вагнера» чи ще когось, мені це невідомо. Підозра їм висунута?... Якщо підозра їм висунута, якщо є особи, які підозрюються у вчиненні цього злочину — це одне, а заяви — це зовсім інше», — сказав адвокат.

Нагадаємо, 18 квітня Мелітопольський міськрайонний суд відмовився визнати наслідком агресії Російської Федерації загибель Олександра Білого — командира літака ІЛ-76, який збили під Луганськом у червні 2014 року.

В серпні 2018 року у Красногвардійському суді Дніпропетровська оголосили обвинувальний акт стосовно екс-ватажка так званої «ЛНР» Ігоря Плотницького та бойовиків Олександра Гурєєва і Адрія Патрушева у справі про збиття Іл-76 в червні 2014 року на Луганщині.

14 червня 2014 року на території Луганської області з переносного зенітно-ракетного комплексу був збитий літак Іл-76. На його борту перебували 40 військовослужбовців та 9 членів екіпажу. Усі вони загинули.

Поділитись: