Служба безпеки України затримала сімох осіб, які входили до складу диверсійно розвідувальної терористичної групи спецслужб Росії. Зранку 17 квітня силовики затримали ще одну особу, яка сприяла діяльності цієї терористичної групи на території України.

Про це заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак на брифінгу 17 квітня.

«Всі вони затримані і заарештовані», — сказав Грицак.

«Загалом з початку 2017 року на територію України з Росії й так званої «ДНР» було направлено декілька диверсійних терористичних груп. Ці групи направлялися російською військовою розвідкою для здійснення політичних вбивств, для ліквідації офіцерів українських спецслужб», — заявив голова СБУ.

За його словами, затримана група була причетна до вбивства керівника спецпризначенців ГУР Максима Шаповала, який загинув 27 червня 2017 року у Києві внаслідок вибуху авто. 

Підозрюваним у вбивстві Шаповала вважають Олега Шутова

«Шутов Олег Миколайович 9 березня 1966 народження житель міста Донецька. Саме ця особа 26 червня 2017 заклала вибуховий пристрій під автомобіль українського генерала розвідки Максима Шаповала», — заявив Грицак.

Після здійснення теракту Шутов виїхав в Росію, а звідти — на окуповану територію Донбасу.

«Шутов є співробітником так званого центру спецоперацій „МГБ ДНР“ під опікою офіцерів ФСБ РФ і військової розвідки російських спецслужб», — зазначив глава СБУ.

Крім того, затриману групу вважають причетною до невдалої спроби вбивства розвідника 4 квітня 2019 року.

«Обидва теракти сплановані, профінансовані, організовані безпосередньо російськими спецслужбами. Це були спільні операції Федеральної служби безпеки РФ та Головного управління Генштабу ЗСУ РФ, більше відомої як військова розвідка Росії», — сказав глава СБУ.

«Організацію і здійснення обох терактів здійснювали одні й ті самі люди. Виконавець невдалої спроби підриву автомобіля недавно залишився живим, хоча він і перебуває у важкому стані у лікарні. Він заарештований», — заявив голова СБУ.

Він повідомив, що керівником російської диверсійної терористичної групи, який безпосередньо закладав вибухівку під авто українського розвідника, виявився громадянин РФ Олексій Анатолійович Комаричев, 1978 року народження. Його співучасником був інший громадянин РФ Дзортов Тимур Мовлайович.

Поділитись: