Сексуальне насильство над жінками у КНДР практично безкарне — HRW

Згідно з доповіддю правозахисної організації Human Rights Watch (HRW), посадовці Північної Кореї здійснюють сексуальне насильство над жінками у країні майже з повною безкарністю.
Правозахисники заявляють, що таке зловживання владою настільки поширене у країні, що «воно стало частиною звичайного життя».
Звіт HRW базується на інтерв'ю з 62 жінками з КНДР, які стали біженцями і покинули країну. Після втечі вони розповіли про зґвалтування і сексуальне насильство правозахисникам.
У HRW заявляють, що розкрили «культуру відкритого зловживання, особливо від чоловіків, що займають керівні посади».
«Вони вважають нас секс-іграшками. Ми у владі чоловіків», — розповіла для HRW О Юнг-хі, колишня продавчиня у КНДР.
Згідно з доповіддю HRW, деякі жінки заявили, що сексуальне насильство стало настільки буденним явищем у Північній Кореї, що вони не вважають його «незвичайним», а дехто каже, що це стало частиною повсякденного життя.
У звіті наголошується, що відсутність сексуального виховання і безперешкодне зловживання владою з боку посадовців і чиновників є одним з багатьох факторів, які привели до такого менталітету серед населення КНДР.
Найбільше звинувачень у сексуальному насильстві надійшло на адресу високопоставлених партійних чиновників КНДР, охоронців в'язниць, поліцейських та солдатів.
Постраждалі розповіли правозахисникам, що коли чиновник «обирає» жінку, у неї немає вибору, окрім як підкоритися.
«Це сталося з однією жінкою, яку допитував співробітник поліції у слідчому ізоляторі після того, як її затримали через спробу втекти з Північної Кореї», — йдеться у повідомленні.
«Він змусив мене сидіти дуже близько до нього ... і також торкався мене між ніг... кілька разів у різні дні», —розповіла постраждала Парк Янг-хі.
«Моє життя було в його руках, тому я зробив все, що він хотів. Як я могла зробити щось інше?»
Human Rights Watch закликала владу КНДР «визнати проблему сексуального насильства» і пообіцяти, щоб її «розглядали як злочин».
Зазначається, що у доповіді ООН за 2014 рік йшлося про те, що «систематичні, широко поширені і грубі порушення прав людини» були здійснені урядом Північної Кореї.
Нагадаємо, у липні прездин США Дональд Трамп підписав закон про права людини у Північній Кореї. 12 червня Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи зміниться світ після зустрічі Трампа й Кім Чен Ина?
- Поділитися: