Громадянка КНДР за роботою на заводі із виробництва шовку у Пхеньяні, Північна Корея, 7 вересня 2018 року
Фото: EPA-EFE/HOW HWEE YOUNG
Згідно з доповіддю правозахисної організації Human Rights Watch (HRW), посадовці Північної Кореї здійснюють сексуальне насильство над жінками у країні майже з повною безкарністю.

Правозахисники заявляють, що таке зловживання владою настільки поширене у країні, що «воно стало частиною звичайного життя».

Звіт HRW базується на інтерв'ю з 62 жінками з КНДР, які стали біженцями і покинули країну. Після втечі вони розповіли про зґвалтування і сексуальне насильство правозахисникам.

У HRW заявляють, що розкрили «культуру відкритого зловживання, особливо від чоловіків, що займають керівні посади».

«Вони вважають нас секс-іграшками. Ми у владі чоловіків», — розповіла для HRW О Юнг-хі, колишня продавчиня у КНДР.

Згідно з доповіддю HRW, деякі жінки заявили, що сексуальне насильство стало настільки буденним явищем у Північній Кореї, що вони не вважають його «незвичайним», а дехто каже, що це стало частиною повсякденного життя.

У звіті наголошується, що відсутність сексуального виховання і безперешкодне зловживання владою з боку посадовців і чиновників є одним з багатьох факторів, які привели до такого менталітету серед населення КНДР.

Найбільше звинувачень у сексуальному насильстві надійшло на адресу високопоставлених партійних чиновників КНДР, охоронців в'язниць, поліцейських та солдатів.

Постраждалі розповіли правозахисникам, що коли чиновник «обирає» жінку, у неї немає вибору, окрім як підкоритися.

«Це сталося з однією жінкою, яку допитував співробітник поліції у слідчому ізоляторі після того, як її затримали через спробу втекти з Північної Кореї», — йдеться у повідомленні.

«Він змусив мене сидіти дуже близько до нього ... і також торкався мене між ніг... кілька разів у різні дні», —розповіла постраждала Парк Янг-хі.

«Моє життя було в його руках, тому я зробив все, що він хотів. Як я могла зробити щось інше?»

Human Rights Watch закликала владу КНДР «визнати проблему сексуального насильства» і пообіцяти, щоб її «розглядали як злочин».

Зазначається, що у доповіді ООН за 2014 рік йшлося про те, що «систематичні, широко поширені і грубі порушення прав людини» були здійснені урядом Північної Кореї.

Нагадаємо, у липні прездин США Дональд Трамп підписав закон про права людини у Північній Кореї. 12 червня Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи зміниться світ після зустрічі Трампа й Кім Чен Ина?

Поділитись: