Болівійський сенат 23 листопада схвалив законопроєкт, який передбачає скликання нових загальних виборів.

Про це йдеться у повідомленні сенату.

Так, мова йде про законопроєкт «Про виключний і перехідний режим для проведення загальних виборів». У повідомленні сказано, що документ прийнятий одноголосно, тепер він направляється в палату депутатів, а потім на підпис президенту.

Раніше тимчасова президентка Болівії Жанін Аньєс закликала парламент країни схвалити закон, що дозволить провести нові президентські вибори.

У Болівії внаслідок зіткнень між прихильниками поваленого президента Ево Моралеса і силовиками загинули 6 людей, ще понад 100 дістали поранення, близько 200 — арештовані.

Колишній президент Болівії Ево Моралес втік до Мексики, яка надала йому політичний притулок. У Росії вже похвалили владу Мексики за «суверенну самостійність».

10 листопада Моралес подав у відставку на тлі масових протестів у Болівії та вимоги армії піти з посади.

Протести розпочалися після президентських виборів 20 жовтня. На них перемогу здобув Ево Моралес. Його головний суперник на виборах, колишній президент Карлос Меса, не визнав результатів голосування. Після цього люди почали виходити на масові акції протесту. Моралес оголосив режим надзвичайного стану і звинуватив опозицію в спробі організувати державний переворот.

Однак згодом він оголосив про проведення нових виборів.

Сенаторка болівійської опозиції Жанін Аньєз проголосила себе тимчасовою виконувачкою обов’язків президента країни після відставки Ево Моралеса.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile